ممکن است به نظر برسد که رسیدن از Litomysl به هاکی در خارج از کشور یک هدف تقریباً غیرقابل تحقق است ، اما Jakub Bazant موفق شد این کار را با تلاش و مهارت خود انجام دهد. نه به عنوان یک بازیکن ، بلکه به عنوان یک پیشاهنگ و مدیر. وی در آژانس بین المللی ISS کار کرد و از نزدیک رشد استعدادهای جوان را در هاکی چک (Nečas ، Chytil ، Zadina) رصد کرد. او در پروژه منحصر به فرد شوالیه های چک متولد شد ، که درهای هاکی را به روی جوانترین بازیکنان چک در جهان باز می کند و در آکادمی هاکی فلوریدا جنوبی ، جایی که در زمینه آموزش استعدادهای محلی و اروپایی همکاری می کند ، در یک نقش مدیریتی کار می کند. “البته وقتی به آمریکا می آیی همه چیز فرق می کند. بنابراین بله ، این برای من کمی شوک آور بود ، از طرف دیگر ، آنها با یک منافع مشترک – هاکی متحد شده اند »، او به یاد می آورد در خارج از کشور.

جاکوب بازانت اکنون سعی خواهد کرد تجربه به دست آمده در یک تیم خارجی را به بازیکنان هاکی در شهر Smetana منتقل کند.منبع: جان Shplichal

دامنه کار وی در جنوب ایالات متحده متنوع بود. “من به عنوان دستیار مدیرکل کار کردم ، این بدان معناست که من از مدیریت آکادمی به طور کلی مراقبت می کردم تا همه چیز را در جای خود داشته باشیم. در حالی که از بازاریابی ، شبکه های اجتماعی ، وب سایت ها مراقبت می کردم ، سفرهای خارج از فلوریدا را آماده کردم. و همچنین ، به لطف تجربه و ارتباطی که در جمهوری چک دارم ، سعی کردم با بچه های با استعدادی ارتباط برقرار کنم اگر آنها می خواهند برای ما بازی کنند. ردیابی بازیکنان نیز قسمت مهمی از کار من بود. “

با افسانه هاکی پیتر کلیما در دیترویت.منبع: بایگانی جاکوب بازانت

تابستان گذشته ، پس از ورود سخت از خارج از کشور ، او تصمیم گرفت که به شهر خود و باشگاه پدر و مادرش برگردد. او به عنوان سرمربی روی نیمکت تیم مردان HC Litomyšl ایستاد تا این تیم را در لیگ منطقه ای به مراحل بالاتر منتقل کند و عملکردهای جزئی فصول گذشته را فراموش کند. متأسفانه ، مانند همه ورزش های آماتور در جمهوری چک ، هاکی منطقه ای در ماه اکتبر متوقف شد و بعید است که در مدت زمان معینی دوباره شروع شود. “من واقعاً فکر نمی کنم امسال اتفاقی بیفتد. متأسفانه “به سختی در روح خود می گوید:” یاکوب بازانت.

پس از مسابقات برنده با پسران چک.منبع: بایگانی جاکوب بازانت

در عین حال ، شغل مربیگری او را قرار می دهد و هنوز هم در شرایط نامساعد چالشی مانند رعد و برق را ایجاد می کند. “من این فرصت را داشتم که در کنار بازیکنان بزرگ سابق مانند پیتر کلیما ، توماس ووکون ، رادک دووراک یا ولادیمیر مارتینتس یا دیوید پوسپیسیل نیمکت نشین شوم. اکنون نوبت من است که از این تجربیات استفاده کنم و سعی کنم آنها را به سبک مربیگری خودم منتقل کنم. “آنها جاه طلبی های خود را پنهان نمی کنند.

یاکوب بانت به همراه یان سواتوچ روی نیمکت HC Litomyšl در فصل 2013/2014.منبع: بایگانی