سایت خبری قاصدک

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

AstraZeneca و Sputnik هر دو ویولن دوم را می نوازند. طبق داده ها ، Pfizer بیشتر اروپا را واکسینه کرده است

[ad_1]

موج فعلی انتقاد از واکسن AstraZeneca در دانمارک آغاز شده است ، جایی که افراد واکسینه شده در لخته شدن خون دچار مشکل شده اند. اگرچه مقامات دانمارکی اظهار داشتند که در این مرحله امکان تعیین ارتباط بین واکسن و بروز لخته های خون وجود ندارد ، اما استفاده از آن را قطع کردند. وزیر بهداشت مگنوس هاینه تأکید کرد که کپنهاگ واکسن AstraZeneca را رد نکرده و متوقف کردن این یک اقدام پیشگیرانه است که باید برای بررسی دقیق تر عوارض وقت بگذارد.

EMA گفت در حال حاضر هیچ مدرکی مبنی بر وجود واکسیناسیون با AstraZeneka در پشت موارد لخته خون وجود ندارد. با این وجود ، اکثر دولت های اروپای غربی تصمیم گرفته اند حداقل واکسیناسیون با این ماده را تا رفع تردیدها متوقف کنند.

از این گذشته ، AstraZeneca کلیدی برای سرعت واکسیناسیون در اروپا نیست. با تشکر از سفارشات مرکزی ، نسبت انواع مختلف واکسن در اکثر کشورهای اتحادیه اروپا مشابه است. بیشتر بیش از 48 میلیون اروپایی که قبلاً واکسینه شده اند ، از شرکت آمریکایی Pfizer واکسن در خون خود دریافت کرده اند.

در کل ، او 37.5 میلیون دوز دریافت کرده است ، در حالی که AstraZeneca فقط 7.3 میلیون واکسیناسیون دارد. Moderna سه میلیون تولید کننده غربی را با 2.2 میلیون دوز بسته می کند. این سه محصول تقریباً 99 درصد واکسیناسیون را در اتحادیه اروپا انجام می دهند.

مجارستان همچنین واکسن هایی را با واکسن هایی که هنوز EMA ندارند – سینوفرم چین و اسپوتنیک روسیه واکسینه می کند. با این حال ، سهم آن در مجارستان کاملا نمادین باقی مانده است ، حدود چهار درصد. به هر حال ، اسپوتنیک که به این ترتیب بحث شده است ، حتی در زادگاه او روسیه ، علی رغم اینکه اولین بار توسعه یافته است ، معمول نیست. با توجه به داده های سرور “دنیای ما در داده ها” تا به امروز در روسیه فقط پنج دوز برای واکسیناسیون در هر صد نفر وجود دارد ، یعنی. حدود دو برابر کمتر از جمهوری چک.

به لطف Sinopharm ، مجارستان در حال حاضر رتبه اول واکسیناسیون در دوزهای اتحادیه اروپا را دارد. از هر صد نفر پانزده نفر قبلاً آن را در اینجا دریافت کرده اند ، در حالی که در جمهوری چک تنها هشت نفر هستند. با این حال ، از نظر ارقام کاملا واکسینه شده ، لهستان پیشرو است. تاکنون 5.2 درصد لهستانی ها ، 4.7 درصد اسلواکی ها ، 3.8 درصد آلمانی ها و تنها 3.3 درصد چک ها هر دو دوز واکسیناسیون را دریافت کرده اند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *