سایت خبری قاصدک

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

28 ماه زندان به دلیل سرقت تیغ. دادگاه قانون اساسی از عامل جنایت محافظت کرد

[ad_1]

فرد مکرر در ماه مه گذشته در یک سوپر مارکت در منطقه پیلسن سرقت کرد. او دو بسته تیغ ریش تراش یدکی را به قیمت 2،198 کرون از قفسه مخصوص کالاها به سرقت برد. او این کالا را در کوله پشتی خود نگه داشته و بدون پرداخت هزینه از صندوق های پول عبور کرده و پس از آن کارمند آژانس امنیتی آنها را متوقف کرده است. او در حال حاضر فرصتی برای دریافت مجازات کمتر دارد ، اما با توجه به سابقه جنایی متنوع ، ممکن است این تغییر چندان مهم نباشد.

در شرایط عادی ، ممکن است تا دو سال زندان برای سرقت معمولی مورد نیاز باشد. با این حال ، اگر سرقت در زمان تهدید دولت ، در جنگ ، در صورت وقوع بلایای طبیعی یا رویداد دیگری که جان و سلامت انسان را به طور جدی به خطر می اندازد ، انجام شود ، مجازات دو تا هشت سال است. این به اصطلاح است. واقعیت واجد شرایط که درجه بالاتری از جدیت عمل را با مجازات بالاتر ترکیب می کند. بنابراین ، از سال گذشته ، دادگاه ها مجازات های سختگیرانه تری را برای مرتکبین در غیر این صورت سرقت های کوچک در هنگام شیوع ویروس کرونا وضع کرده اند.

با این حال ، در مارس امسال ، SC تصمیم گرفت که سرقت ها در طول همه گیری و وضعیت اضطراری تنها در صورتی مجازات شدیدتری داشته باشند که مربوط به وضعیت همه گیر مانند سرقت دستگاه های تنفس مصنوعی یا سوء استفاده کنندگان از شرایط باشند. تفسیر صحیح قانون مجازات توسط اتاق بزرگ تعیین شد. متعاقباً ، موقعیت وی در ارزیابی پرونده های سرقت با حداقل خسارت و برخی جنایات دیگر از بهار سال گذشته تا زمان لازم الاجرا شدن قانون همه گیری منعکس شده است.

قضات قانون اساسی با نظر سنا بزرگ شورای ملی موافقت کردند و از موقعیت قانونی قبلی انتقاد کردند ، که منجر به اعمال مجازات های شدیدتر حتی برای سرقت های بی اهمیت شد. قاضی قانون اساسی می گوید: “در نتیجه ، تفسیر به این معنی است که در جمهوری چک برای بیش از یک سال ، هر سرقت جرمی است که مجازات آن دو تا هشت سال حبس است ، بدون اینکه مجازات بیشتر جنایات دیگر به شدت افزایش یابد.” گفت. میلادا تومکووا. به گفته وی ، مقررات مربوط به قانون را نمی توان یکبار اعمال کرد ، زیرا در قانون بیشتر به دلیل شرایطی مانند سرقت در هنگام وقوع سیل ، زمانی که سارقان از شرایط فوق العاده سوءاستفاده می کنند ، وضع شده است.

در آینده ، تفسیر قانون مجازات نیز تحت تأثیر قانون همه گیری قرار می گیرد. به گفته وی ، افزایش نرخ فقط در مواردی اعمال می شود که جنایت به منافع عمومی در مدیریت همه گیری کووید -19 آسیب برساند یا تهدید کند.

برخی موارد قدیمی سرقت توسط مجلس شورای ملی به ابتکار وزیر دادگستری ماری بنشوا (برای YES) باز می شود. وزارت دادگستری این هفته اعلام کرد که تاکنون بنشوا 14 شکایت به نفع متهمان در ارتباط با صلاحیت قانونی و اعمال مجازات در موارد اضطراری ثبت کرده است. NS قبلاً برخی از آنها را رعایت کرده است.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *