سایت خبری قاصدک

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

گرفتن ، اخته کردن … قفسه مشکل گربه های رها شده را حل می کند

[ad_1]

سرویس اسیر Oldřich Zapletal سال گذشته هفده گربه را در Polichka گرفتار کرد و پس از برخورد اتومبیل حدود 16 قلاده دیگر را پاکسازی کرد. به گفته Zapletal ، با این حال ، افزایش بیش از حد جمعیت گربه ها به هیچ وجه در سطح شهر وجود ندارد و تهدیدی محسوب نمی شود. “در سال های اخیر ، به طور گسترده ای گسترش یافته است که مردم از خانه های پیش ساخته از حیوانات از پنجره ها به این حیوانات تغذیه می کنند ، به آنها گلدان و غذا را در کاسه های پلاستیکی می دهند و آنها را در اطراف خانه ها قرار می دهند. من چنین رفتاری را از نظر بهداشتی غیرمسئولانه و نامناسب می دانم. پس از آن ما در خانه ها مدفوع داریم و غذای جوندگان نیز به راحتی در دسترس است. “شکایت مرد پولیچکا در تالار شهر.

او حتی برای حل مشکل گربه های ولگرد مصوبه ای می خواهد. اما اینگونه نیست و شهر حتی در حال بررسی ممنوعیت شدید تغذیه گربه های ولگرد و ولگرد نیست. “دلیل این مشکل عمدتا بی مسئولیتی افرادی است که گربه خریداری می کنند و سپس از آن مراقبت نمی کنند. چندین سال است که به عنوان یک شهر ، هزینه خدمات دامپزشکی مربوط به اخته گربه ها را پرداخت می کنیم ، که هیچ کس از آنها استفاده نمی کند. این باید منجر به کاهش تدریجی تعداد آنها شود “. یاروسلاو مارتین ، شهردار پولیچکا گفت.

هزینه های مربوط به اخته و معالجه گربه های ولگرد هر سال بیش از صد هزار تاج است که کم نیست. جیری کوفال ، رئیس بخش محیط زیست دفتر شهردار پولیچکا گفت: “در سال 2018 ، این مبلغ 100000 تاج بود ، در سال 2019 شهر 182،000 تاج پرتاب کرد و سال گذشته 129،000 تاج.”

گربه چیزی را شروع می کند

به گفته زاپلتال ، اوضاع پولیچکا جدی نیست. در گذشته بدتر بود. “گربه ها مانند هرجای دیگر وجود دارند. سال گذشته 17 گربه در Polichka گرفتار کردیم که عمدتا از باغ ها بودند. آنها گرفتار و اخته شدند. سپس تعدادی از روستاها را به مزرعه بردیم. اما به نوعی آنها در اینجا انقلابی در کشور ما ایجاد می کنند ، نه ، “گفت: آلدریش زپلتال از پلیس اسیر.

گربه عمدتا به دلیل تقصیر انسان ولگرد یا رها می شود. حتی در Polichka اتفاق می افتد که مردم بچه گربه های ناخواسته را دور می اندازند. مدتی پیش در یکی از کلنی های باغ شخصی پنج بچه گربه خلاص شد. “و این همه گربه بود ، بنابراین من نمی دانم چه اتفاقی در بهار خواهد افتاد. این یک برداشت خواهد بود. زپلتال گفت: “مردم گربه ای می خرند ، به باغ می روند و سپس آن را در آنجا می گذارند یا خنثی می كنند.”

در ناخودآگاه افراد گربه سگ نیست. “وقتی سگی در جایی می دود ، مردم تماس می گیرند ، مراقبت کنند. اما گربه چطور. در پولیچکا ، گربه چهار روز در میان ماشین ها دوید. ما او را گرفتیم ، او را بررسی کردیم و یک خانه دیگر برای او پیدا کردیم. اما یک مشکل مشترک در مورد گربه ها وجود دارد ، زیرا مردم گربه ها را متفاوت از حیوانات دیگر درک می کنند. “

علاوه بر این ، هیچ پناهگاهی برای گربه ها در منطقه وجود ندارد و در صورت وجود پناهگاه ، اغلب شلوغ می شود. اما Polička یک برنامه اخته دارد که کاملاً مورد استفاده قرار می گیرد. این شهر همچنین خدمات ضبط را نیز حفظ می کند.



[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *