سایت خبری قاصدک

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

گردباد در سال 1929 برگشت. این مادر را داخل کالسکه انداخت و مرد را به زیر قطار انداخت

[ad_1]

به گفته هواشناسان ، این مهمترین طوفان قرن 20 است ، بسیاری آن را به عنوان گردباد توصیف می کنند.

“روز شگفت انگیز آفتابی در 4 جولای. آرامش ، سکوت و آرامش در طبیعت “، در تواریخ روستای ولی می خوانید. پس از یک زمستان بسیار سخت ، هنگامی که دما به منفی 30 درجه کاهش یافت ، تابستان بسیار طوفانی فرا رسید. پنجشنبه بود ، یک روز غیر معمول گرم ژوئیه که در حال پایان بود. حدود ساعت 7 بعد از ظهر ، باد شروع به افزایش کرد و سپس همه چیز به آرامی پیش رفت. “مقدمه شدیدترین طوفان بادی که پردوبیس را لرزاند و ویران کرد ، دمای غیرمعمول بود. دما تا 40 درجه افزایش یافت. گرما غیرقابل تحمل و خفقان آور بود. در عصر ، ابرها از جنوب غربی و شمال غربی حمله کردند. دقایقی بعد هوا در شهر تاریک شد و پرده ای به رنگ زرد قهوه ای نمایان شد. سپس یک طوفان غیرمعمول شدید آغاز شد “، وضعیت Pardubice Petr Borovets را از باشگاه دوستان Pardubice توصیف می کند.

چندین تواریخ سیاه ، تاریکی سیاه و تاریکی را که پیش از طوفان بود توصیف می کند.

“باد کاشی های گرد و غبار و ماسه را که آسمان تاریک را پوشانده بود بلند کرد. پس از چند لحظه ، تاریکی کامل به وجود آمد. “Dolan’s Chronicle شروع طوفان خطرناک را توصیف می کند.

مخرب ترین گردباد مستند در بوهمیای شرقی در تاریخ معاصر ، که توسط Chrudim در سال 2008 مورد حمله قرار گرفت ، دارای قدرت F2 بود:

طوفانی بی سابقه رخ داد و طوفان هیچ رحمتی در راه خود نداشت. طولی نکشید ، بعضی از تواریخ 20 ، برخی دیگر 30 دقیقه شمردند. با این حال ، او توانست صدمات زیادی وارد کند. نویسنده تواریخ Kunětice می نویسد که صدای شکستن پنجره ها یادآور آموزش توپخانه است. در بیرون ، به نظر می رسید که پایان جهان نزدیک است. در کوستنیس گفته شد که خانه ها از ابتدا می لرزند. روزنامه نگار Hradek می نویسد که پس از انفجار گلوله توپ ، این روستا به نظر می رسید. درختان یکی پس از دیگری سقوط می کنند ، حتی درختان بلند ، تواریخ توصیف می کند که طوفان درختان را شکسته است گویی که چمن مرطوب هستند.

عکسی از درختان قطع شده در منطقه پردوبیس در سال 1929 در نشریه Východočeský Republikán منتشر شد.عکس درختان قطع شده در منطقه پردوبیس در سال 1929 در نشریه Východočeský Republikán منتشر شد.منبع: بایگانی های منطقه ای ایالت Pardubice4.7. در سال 1929 ، طوفان شدید باد در ریبیتوی و مناطق اطراف آن را لرزاند. او همچنین تنه درختان قدیمی را به عنوان کبریت رد کرد. سقف ها و کاشی های بورتیلا مانند گیوتین های گردان در هوا پرواز می کردند. خسارات وارده از طوفان بسیار زیاد بود. هیچ بنا در ریبیتوی باقی نمانده است که آسیب نبیند. “، طبق گزارش روستای ریبیتوی در منطقه پردوبیس. بسیاری از خانه های روستا کاملاً پراکنده بودند ، باد به کلیسای نزدیک لازنی بوهدانش آسیب رساند. خط تلفن در سراسر منطقه منفجر شد تیرهای برق منفجر شد ، اما بدترین وضعیت بین Pardubice و Prseluc ، در جهت Hradec Králové بود ، جایی که باد قطار را از ریل خارج کرد. “که قرن ها در برابر طوفان مقاومت کرده است ، کج شده است در بالا و صفحه ساعت در ضلع غربی شکسته شده است “.

Pardubice نیز در سال 2011 توسط گردباد کوچکتر مورد اصابت قرار گرفت:

با این حال ، خسارات بیشتری وارد شده است زیرا طوفان جان افراد حتی در بین کودکان را گرفته است. طبق منابع تاریخی ، پنج نفر در منطقه پردوبیس جان خود را از دست داده اند. یکی از تواریخ نویسان توضیح داد که باد مردم را مانند برگ در پاییز می اندازد. در اوپاتوویس بالاتر از لابم ، زنی که کالسکه کالسکه اش می زد نمی توانست از طوفان پنهان شود. “طوفان او را در مکانی محافظت نشده زده و او را به درون خندقی انداخت. کالسکه واژگون شد و کودک در عرض چند روز در بیمارستان در گرادتس کرالوو درگذشت. خانم نوسالوا بیهوش پیدا شد. “

طبق مقالات روزنامه ، وی همچنین در بیمارستان درگذشت. یک شیرینی پزی که تازه داشت با بستنی از خط راه آهن عبور می کرد ، در سویتکوف جان خود را از دست داد. اما باد او را درست در زیر قطار عبوری که از کنار آن مرد عبور می کرد ، برد. در Popkowice ، فیدر اسب وقتی از انبار بیرون آمد و سقف روی او فرو ریخت ، مرد. چنین مرگی در انتظار مبدل هشتاد و یک ساله در بارچف بود.

تعداد زیادی از مردم در اثر طوفان زخمی شدند و در نهایت در بیمارستان بستری شدند. روزنامه Východočeský Republíkán گزارش داد: “در Ždanice ، Anežka 17 ساله هنگام واژگونی اتومبیل و سوراخ كردن جمجمه او به شدت مجروح شد.”

اطلاعات بیشتر درباره واکنش ساکنان منطقه پردوبیسه در برابر گردباد ویرانگر در منطقه هودونین را می توانید در اینجا بخوانید

بلافاصله پس از طوفان ، مردم پاکسازی آوار و ترمیم سقف ها و کل خانه ها را آغاز کردند. اما در این منطقه کمبود آجر و کاشی وجود داشت. جمهوری بوهمیای شرقی نوشت: “روز بعد ، در ساعات اولیه صبح ، تعداد واگن های بی شماری از تمام روستاهای مقابل همه آجرنشین های منطقه ما وجود داشت.” علاوه بر این ، یکی از دارندگان آجرپزی تصمیم گرفت از شرایط استفاده کرده و کالاها را تقریباً دو برابر قیمت اصلی به مردم بفروشد. سپس اعمال وی ربا خوانده شد.

در بسیاری از تواریخ طوفان به گردباد یا طوفان تشبیه شده است. تواریخ دیواره ها می گوید: “او در یک جهت حرکت نکرد ، بلکه با تأثیر این باورها و شدت زیاد خسارت بزرگ چرخید و چرخید.” وقایع نگاری ویسوکه و هولیک طوفان را طوفانی توصیف کرد ، دیگران از یک طوفان صحبت می کنند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *