سایت خبری قاصدک

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

کهیرها توسط وارواز آسیب دیدند. عسل کمتر خواهد شد و گران خواهد شد

[ad_1]

سناریوی فاجعه آمیز ایوا بزرگ از نووپاک ، که شوهرش همه چیز را از دست داد ، گفت: “ما هیچ زنبور عسل باقی نمی ماند ، عسل و هیچ چیز وجود نخواهد داشت ، زیرا درختان زنبور عسل گرده افشانی نمی شوند ، درست مثل خیارها و گوجه فرنگی های مزرعه.” کهیر پاییز گذشته

و او تنها نبود ، Novopachko و Kopidlensko به مناطق آسیب دیده در منطقه Zicin تعلق داشتند ، جایی که زنبورها توسط وارواز و ویروس های پشت آن نابود شدند.

تولید عسل

سال گذشته ، تولید مس در جمهوری چک حدود 40 درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافت و به 4997 تن رسید ، که کمترین میزان در جمهوری چک است ، طبق داده های قدیمی تر. حداقل از جمهوری چک در سال 1993.

یوزف هوراک ، مدیر اجرایی انجمن زنبورداران Novopack ، افزود: “از 885 کندوی موجود در Novopak ، فقط 486 کندو باقی مانده است.” در همان زمان ، او به ما اطمینان می دهد که زنبورهای سخت کوش چند کیلومتری پشت کلاچ پرواز می کنند ، بنابراین ترس از بین رفتن گرده افشان را از بین می برد.

ولاستیمیل دلب از انجمن زنبورداران جیسین 20 درصد کندوها را از دست داد. این بزرگترین ضرری است که او به خاطر می آورد.

وی نمی خواهد در مورد وضعیت فعلی منطقه توضیحی دهد ، زیرا سرشماری کندوهای زنبور عسل در سراسر کشور در اول ماه مه انجام می شود. اما وی تلفات را بیست درصد تخمین می زند. وی تأیید می کند که برخی از زنبورداران حتی همه کندوهای خود را نیز از دست داده اند.

“این ویرانی نیست که بتواند گرده افشانی را تهدید کند. البته این میزان عسل را به خطر می اندازد. در مورد به دست آوردن کندوهای جدید ، پرورش دهنده باید خریدی را از همکاران خود ترتیب دهد “، Vlastimil Dlab توصیه می کند. وی معتقد است که به دلیل افزایش تقاضا ، قیمت کندوی زنبور عسل افزایش می یابد. خرید کندوی جدید (کندوی زنبور عسل) از دو تا سه هزار هزینه دارد.

انتظار می رود قیمت عسل نیز افزایش یابد. این زنبوردار باتجربه گفت: سال گذشته کمبود عسل وجود داشت ، کشاورزان تمام شدند ، بنابراین اگرچه امسال از نظر عسل متوسط ​​خواهد بود ، اما به دلیل کمبود ذخایر و تعداد کهیرهای کمتری داریم ، اما کمبود عسل وجود دارد. .

وارواز چیست

واروآ یک بیماری انگلی زنبورهای عسل است که توسط کنه Varroa destructor ایجاد می شود ، که میوه های بسته و زنبورهای بالغ را انگلی می کند. واروازيس همراه با عوامل ديگر مانند ويروس ، مسموميت مزمن ، سطح کم بهداشتي ، کمبود غذاي پروتئيني باعث تضعيف تدريج کلني هاي زنبور عسل مي شود که در صورت عدم انجام به موقع اقدامات کنترل موثر ، مي تواند منجر به فروپاشي يا مرگ آن شود.

قیمت عسل سال گذشته افزایش یافت. بیشتر زنبورداران یک کیلو غذای خوشمزه معروف و سالم را به قیمت 160 تاج می فروشند اما 180 تا 200 تاج از این قاعده مستثنی نیستند. امسال باید قیمت تا 170 کرون افزایش یابد.

همچنین مرگ در اثر واراساز توسط زنبورداران در منطقه شهر جدید ثبت شده است. بعضی صد در صد ، دیگران پنجاه یا بیست درصد. این را رئیس سازمان دیوید هانوش تأیید کرد.

زنبورهای دیگر به خوبی زمستان گذرانی کردند. گفته می شود که هوا برای کلاچ مناسب است زیرا نسبتاً سرد و مرطوب است اما متاسفانه زنبورهای عسل وجود ندارند.

دیوید هانوش که افزایش قیمت عسل را به 170 کرون تخمین می زند ، گفت: “می توان فرض کرد که ارزش کندوی عسل و عسل از سال گذشته بیشتر باشد.” گفته می شود در منطقه نخود نیز وضعیت به همین منوال است.

Zdenek Horski ، مدیر اجرایی سازمان Trutnov ، ادعا می کند که موج واریاس منطقه را دو سال پیش فرا گرفته است. وی به همکاران خود گفت: “ایده خوبی است که درمان زودهنگام آغاز شود تا زنبورها در زنبورها تکثیر نشوند.” قیمت عسل در اینجا نیز حدود 150 تا 160 کرون برای هر کیلوگرم است.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *