سایت خبری قاصدک

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

چک ها دوست دارند زیاد بنوشند. قبض الکل؟ تا هفت هزار زندگی و 56 میلیارد سالانه

[ad_1]

طبق اطلاعات اداره آمار چک ، هر چک (از جمله نوزادان) به طور متوسط ​​292 آبجو ، 100 لیوان شراب و 175 لیوان بزرگ چهل درصد الکل سخت در سال می نوشد.

“آخرین مطالعه مقایسه ای سازمان بهداشت جهانی ، ما را از نظر سرانه مصرف الکل در رتبه سوم جهان قرار داده است. بر اساس این مطالعه ، به طور متوسط ​​چک سالانه 14.4 لیتر الکل خالص می نوشد “، لادیسلاو شیمی متخصص درمان اعتیاد از انستیتوی ملی بهداشت روان گفت.

وقتی الکل می کشد

تقریباً یک میلیون چک ، موراویایی و سیلسیایی بیش از نوشابه های پرخطر هستند.

پروفسور میشال میوسکی از دانشکده پزشکی اول دانشگاه چارلز گفت: “در اصل ، هر هفتمین فرد بالغی که در یک تراموا یا در خیابان ملاقات می کنید آماده مشاوره با یک معتاد به مواد مخدر است.”

حدود هفت هزار نفر در سال هزینه این نقص را با زندگی خود پرداخت می کنند – بر اساس گزارش موسسه بهداشت دولتی ، شش درصد از کل مرگ و میر ناشی از مصرف الکل است.

به عنوان مثال ، 50 نفر در تصادفات سال گذشته ناشی از رانندگان مست ، جان خود را از دست دادند.

نوشیدنی های بسیار ارزان

خانوارها 3.4٪ از مصرف خود را صرف مشروبات الکلی می کنند ، که پس از لیتوانی و لتونی سومین شاخص بزرگ در بین کشورهای اتحادیه اروپا است. به گفته یوروستات ، هر فرد چک (از جمله نوزادان) به طور متوسط ​​سالانه 8770 کرون برای نوشیدنی های اتانولی هزینه می کند.

علاوه بر این ، مردم محلی بیشتر از همسایگان خارج از کشور با این مقدار نوشیدنی خریداری می کنند. طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی ، آبجو ارزان ترین کشور در اتحادیه است.

صورتحساب میلیاردی

کل جامعه چک سالانه بیش از 56 میلیارد کرون نوشیدن مضر هزینه می کند. این مقدار شامل هزینه های مرتبط با مصرف الکل مانند درمان آسیب کبدی ، فشار خون بالا ، سرطان یا اختلالات روانی است.

فقط برای اینکه یک ایده به شما بدهم: در سال 2018 ، 21.7 هزار نفر از مصرف کنندگان الکل به صورت سرپایی در م institutionsسسات روانپزشکی تحت درمان قرار گرفتند. در این میان نه کودک زیر 14 سال و 208 نوجوان وجود دارد.

هزینه های میلیاردی نیز باعث از دست دادن بهره وری ، مرگ زودرس ، تصادفات جاده ای و جراحات می شود.

در حال حاضر رابطه چک ها با الکل برای نهمین سال متوالی در حال آزمایش است خشک فوریه. هر کس می تواند در این رویداد شرکت کند و تجربه کند که یک ماه کامل ممنوع است – حداقل کوتاه ترین سال.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *