سایت خبری قاصدک

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

پین نقشه: ویرانه های کیمبرک را می توان حفظ کرد

[ad_1]

قلعه سنگی در شهر ترناوکا در حدود سال 1300 ساخته شده است. این قلعه پس از جنگ جهانی اول بازسازی نشد ، بنابراین فقط ویرانه هایی در روستا باقی مانده است. “کیمبرک در حال شکست است. این گیاه در بیش از حد رشد کرده ، بدون نگهداری و در برخی از مکان ها حتی با کاست های بدون ورودی محاصره می شود. قبل از آن بوته ها وجود نداشت ، همیشه به زیبایی برش خورده و قابل عبور بود. حالا آنها فقط برای رسیدن به آنجا مشکل دارند. و این حیف است به هر حال ، این یک بنای تاریخی است ، مکانی دلپذیر برای پیاده روی. حیف است که بگذاریم از هم بپاشد ، “شکایت کاترزینا از Městeč Trnávka.

سه مرحله

با این حال ، این وضعیت ناگوار باید در سالهای آینده تغییر کند. شهرداری ، صاحب این بنای تاریخی ، در حال حاضر با کارشناسان در حال مذاکره است. “سال گذشته ما مطالعه ای در مورد حفاظت از ویرانه ها و در همان زمان مستندات پروژه برای حفاظت داشتیم. اسناد به سه مرحله تقسیم می شود. امسال ، اگر ما موفق به دریافت یک پیمانکار شویم ، مرحله اول باید انجام شود ، که مربوط به دروازه ورودی با یک برج منشوری است “، گفت: شهردار ترناوکا میلان ajedaj.

بازدید از دفتر خاطراتمنبع: دفتر خاطراتبا این حال ، این پروژه برای روستایی با 1400 نفر سکنه از نظر مالی به خصوص در بحران فعلی که شهرداری ها بودجه کافی ندارند ، طلبکارانه است. “این پیچیده است زیرا هیچ عنوان برای یارانه دولت برای ویرانه ها وجود ندارد. ما باید هزینه این اقدامات را از بودجه شهرداری پرداخت كنیم. ما باید از آن مراقبت کنیم ، این مال ماست. “

به گفته طراح ساختمان ، پتر رولیچک ، حفاظت برای جلوگیری از آسیب بیشتر به اثر تاریخی ضروری است. بنابراین ، برای مرحله اول ، دروازه ورودی Cimburk را انتخاب کرد که از نظر شلیک ایستا بدترین است.

به پس انداز برگردید

هزینه قسمت اول کار حدود نه میلیون تاج خواهد بود. حفظ کامل خرابه ها سالها به طول خواهد انجامید و شهردار هزینه آن را حدود 30 میلیون کرون تخمین زده است. “ناگهانی نخواهد بود ، ما باید به تدریج برویم. ما همچنین درآمد مالیاتی کمتری را احساس کردیم ، اما خوشبختانه از ما در امان ماندیم تا بتوانیم همه اقدامات برنامه ریزی شده را انجام دهیم. ما به دنبال پس انداز هستیم. ” وی تخمین می زند که کار در سیمبورک امسال در اواخر بهار و تابستان آغاز شود تا مواد بتوانند تا زمستان بالغ شوند.

سالها پیش ، جشن های محلی در چیمبورک برگزار می شد – جشنواره آوازهای بی خانمان. مردم اجراهای تئاتری را نیز به یاد می آورند. به تدریج ، این حوادث از تپه به روستا به زمین فوتبال یا پارک نزدیک فرهنگسرا منتقل شد. این اتفاق افتاد ، از جمله ، به دلایل ایمنی ، زمانی که طبق گفته برگزارکنندگان ، اطمینان از بالا رفتن مردم از دیوارها غیرممکن بود.

قلعه کیمبورک

قلعه سنگی در حدود سال 1300 ساخته شده و توسط Ctibor of Lipnice ساخته شده است. نام سیمبورک از نشان ملی لردهای لیپنیس گرفته شده است که یک سرگرد را به تصویر می کشد. از آنجا که قلعه دیگری در نزدیکی کوریکانی بعداً Cimburk نامیده شد ، قلعه بالای Trnávka Starka Cimburk نامیده شد.

رونق کیمبورک در دوران اربابان بوسکوویسه

این قلعه چندین مالک را تغییر داد و در طول جنگهای Hussite حتی یک قلعه از Hussites بود. در حالی که در آغاز این ساختمان کوچکی بود که توسط خندق و بارو احاطه شده بود ، در زمانی که مالک آن لردهای بوسکوویسه بود ، به شکلی شکوفا شد که مثلاً شهر بوسکوویسه یا تقاضای موراویا بود. تعدادی از تنظیمات در Oldřich در Boškovice انجام شد. قسمت شرقی دیوار گوشته و حصار تخریب شد و بخشی از خندق توسط ساختمانی به ضخامت 3 متر متوقف شد. یک سنگر ، یک برج دفاعی و یک استحکامات جدید در پشت خندق به سمت جنوب نیز در آن زمان ساخته شده است. در آن زمان حوضچه ای در زیر قلعه ایجاد شد. بعداً تغییرات اساسی توسط آدام وزنیک انجام شد. تغییرات آن عمدتا مربوط به قسمت مسکونی قلعه است.

یک گنج واقعی

در سال 1645 ، هنگامی که سوئدی ها موراویا را فتح کردند ، یک پادگان امپراتوری در چیمبورک مستقر شد. پس از عزیمت وی ​​، قلعه متروک شد ، در سال 1776 نیز توسط صاعقه برخورد و سوخت. پس از جنگ جهانی اول ، شوالیه های توتون در نظر داشتند قلعه جدید را از زیر آوار بازسازی کنند. در کاوش های باستان شناسی پیش از این طرح گنجینه ای شامل 2500 سکه نقره قرن 13 کشف شده است. آنها امروز در موزه ملی نگهداری می شوند. خرابه های “قدیمی” کیمبرک به راحتی قابل دسترسی هستند. در دهه 80 یک تئاتر تابستانی در خندق قلعه ساخته شد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *