سایت خبری قاصدک

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

پارادوکس های اپیدمیک: کووید فقط در کشور ما رشد می کند ، تعداد واکسن های کمی وجود دارد و هنوز هم باقی مانده اند

[ad_1]

سیستم ثبت مرکزی به سادگی اجازه نمی دهد افراد دیگری غیر از کسانی که اکنون برای آنها واکسینه شده است – یعنی. افراد مسن بالای 80 سال. بسیاری از افرادی که ثبت نام کرده و ثبت نام کرده اند بدون عذرخواهی با واکسن ها وارد نخواهند شد.

در منطقه پردوبیس ، این امر عمدتا در مراکز واکسیناسیون در Svitavi و Litomysl اعمال می شود. استفاده نشده اند و به جای تخریب حقوق توزیع شده قبلی ، مراکز شروع به استفاده از “دوستان تلفنی” کردند. آن کمک کرد. دفتر استانداری همچنین تصمیم گرفت واکسیناسیون کارگران را به اصطلاح آغاز کند زیرساخت های مهم با واکسن ها. علاوه بر آتش نشانان و افسران پلیس ، به عنوان مثال ، لوله کش ، شرکت های توزیع ، مددکاران اجتماعی و موارد دیگر. متخصصان بهداشت اکنون به طور عمده واکسینه می شوند. و او منتظر دوشنبه است تا بزرگسالان بین 70 تا 80 سال با اجازه دولت واکسینه شوند. و احتمالاً افراد جوانتر که بیماری مزمن دارند.

“ما اکنون افراد مسن بالای 80 سال و متخصصان بهداشت را واکسینه می کنیم. ما افراد مسن بالای 70 سال را نیز می خواستیم ، این اتفاق تا اول مارس نخواهد افتاد. به همین دلیل از مراکز واکسیناسیون کم استفاده در Litomyšl و Svitavy برای واکسیناسیون مددکاران اجتماعی و مشتریان استفاده کردیم. آنها توسط تیم های واکسیناسیون سیار ما احاطه شده اند. اغلب ، حتی در سایر مراکز واکسیناسیون ، واکسنهای بلااستفاده در پایان ساعات کاری باقی می مانند و ما همچنین سعی می کنیم از آنها استفاده کنیم. “Pavel Cech ، هماهنگ کننده واکسیناسیون در منطقه پردوبیس ، گفت.

انتظار می رود که شروع واکسیناسیون گسترده تر در روز دوشنبه ، زمانی که پزشکان عمومی نیز در واکسیناسیون قرار می گیرند. آنها با AstraZeneca واکسینه می شوند زیرا نگهداری آنها به این سختی نیست. فقط به یخچال معمولی نیاز دارد.

“در حال حاضر 155 پزشک عمومی در سراسر منطقه تصمیم گرفته اند که در واکسیناسیون شرکت کنند. این گروه از نامزدهای 70 ساله و همچنین افرادی که بسیار جوان تر هستند و مبتلا به بیماری مزمن هستند ، خواهد بود. سه ماه دیگر ، آنها دوباره واکسینه می شوند. “

پس از درد اولیه ، سرانجام واکسن ها به تعداد زیادی به منطقه وارد شدند. بیش از 20،000 نفر قبلاً واکسینه شده اند. با این حال ، این هنوز هم تنها 5 درصد از جمعیت منطقه است.

این منطقه به دلیل واکسیناسیون کارآمدتر و سریعتر ، نوعی چراغ راهنمایی منطقه ای را راه اندازی کرده است. مردم در وب سایت فرماندار خواهند فهمید که کدام یک از پنج مرکز واکسیناسیون اکنون کوتاهترین زمان انتظار برای واکسیناسیون است.

“چهار سایت از پنج سایت واکسیناسیون در منطقه در حال حاضر ظرفیت اضافی دارند. فقط مرکز Pardubice برای واکسیناسیون صف دارد. در مراکز دیگر افراد بالای 80 سال به سختی منتظر می مانند. بنابراین ، اگر علاقمندان بخواهند سرعت واکسیناسیون خود را تسریع کنند ، می توانند به یکی از مراکز دیگر که در حال حاضر مشغله کمتری دارند مراجعه کنند. “

برخلاف مشکلات استفاده از تعداد کافی واکسن ، یک ویروس کرونا ویروس سریعاً در حال گسترش است که از ناحیه Hradec Králové منتقل می شود. از 70 درصد ، این یک جهش در انگلیس است که بسیار مسری تر است و به دلیل بار ویروسی زیاد ، می تواند باعث بیماری شدید شود. منطقه پردوبیس در حال حاضر چهارمین منطقه آسیب دیده در جمهوری چک است. در حال حاضر این بیماری فقط در مناطق کارلووی واری ، هرادک کرالو و پلژن سریعتر در حال شیوع است.

توماس گوتوالد ، مدیر بیمارستان های منطقه پردوبیس گفت: “افراد جوان و جوان در حال حاضر تحت مراقبت ما هستند و مدت زمان بستری در بیمارستان در حال افزایش است.”

اوضاع تشدید شده در جمهوری چک به شدت در تضاد با توسعه جهانی بیماری همه گیر است: از زمان اوج خود در حدود 10 ژانویه ، تعداد موارد روزانه در سراسر جهان 60 درصد کاهش یافته است. یک تاخیر مشابه در کل اروپا اعمال می شود.

در دسترس بودن مراکز واکسیناسیون در اینجا موجود است www.pardubickykraj.cz/ockovani[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *