سایت خبری قاصدک

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

هایتمن نتولیکی: افغان ها را قبول دارید؟ ابتدا روش پناهندگی ، سپس ما به شما کمک می کنیم

[ad_1]

وزیر داخله یان هماچک (CSSD) اعلام کرده است که با فرمانداران مناطق جداگانه در مورد ادغام احتمالی افغان ها مذاکره خواهد کرد ، زیرا ارتش به جمهوری چک منتقل شده است. چه کسی منتظر تلفن های تکان دهنده در دفاتر سران دولت های منطقه باشد ، احتمالاً شگفت زده خواهد شد. مدیران ، علیرغم اظهارات هماچک ، اطلاعاتی ندارند.

پناهندگان افغان ابتدا باید تحت تأثیر قرار گیرد قرنطینه ده روزهبه طبق اطلاعات سرور iRozhlas ، آن را مصرف می کندبیمارستان نظامی در Tehonin در Orlichkoبه یک روش پذیرش مناسب باید دنبال شود. در جمهوری چک دو محل نگهداری پناهندگان وجود دارد. یکی در Zastávka u Brna و دیگری در Bělá pod Bezdězem واقع شده است. این ایالت همچنین دارای امکانات مسکونی است ، از جمله آنهایی که در Kostelets در بالای Orlitsi قرار دارند.

وی افزود: “من به بیانیه وزیر کشور مبنی بر مذاکره با فرمانداران در مورد ادغام افغان ها توجه کرده ام. اگر من اطلاعات دقیق دارم ، تا کنون هیچ جلسه رسمی در این زمینه برگزار نشده است. ” با این حال ، کل فرایند تخلیه پرسنل ارتش کاملاً تحت رهبری سفارت است ، مناطق به هیچ وجه صلاحیت دخالت در این روند را ندارند.

مهاجران افغان ابتدا باید 10 روز قرنطینه شوند. طبق اطلاعات سرور iRozhlas ، او به بیمارستان نظامی در Techonin در منطقه Orlike منتقل شد. یک روش پذیرش مناسب باید دنبال شود. در جمهوری چک دو محل نگهداری پناهندگان وجود دارد. یکی در Zastávka u Brna و دیگری در Bělá pod Bezdězem واقع شده است. این ایالت همچنین دارای امکانات مسکونی است ، از جمله آنها در Kostelets بالاتر از Orlitsi.

لنکا کلیپروا ، مسافر و روزنامه نگار ، در مصاحبه اختصاصی با دنیک نگاه جالبی به بحران افغانستان ارائه می دهد:

به گفته Netolický ، حتی ادغام احتمالی نیز آسان نخواهد بود. وی توضیح داد: “به عنوان مناطق ، ما سهام مسکن نداریم و به غیر از خانه های جوانان ، باشگاه های بدنسازی و خانه های خدمات اجتماعی ، هیچ ظرفیتی برای اسکان دائمی نداریم.” به گفته وی ، وضعیت پراگ پایتخت و دیگر شهرهای دارای مسکن متفاوت است.

قبلاً نوشتیم:

پایتخت ، پراگ ، روز دوشنبه پیشنهاد کمک کرد. شهردار زدنیک حیب (دزدان دریایی) در توئیتر خود گفت: “ما آماده کمک به پذیرش مترجمان افغان و خانواده های آنها هستیم.” با این حال ، فرماندار منطقه بوهم جنوبی ، مارتین کوبا (ODS) ، استقبال پرشور افغانها را مهار کرد. وی گفت: “این می تواند یک خطر امنیتی بسیار مهم برای اروپا و کل جهان غرب باشد ، و من به شدت به ما هشدار می دهم که اکنون رقابت کنیم که چه تعداد از این افراد به کدام منطقه ، کجا زندگی خواهند کرد ، کجا خواهند رفت. کوبا گفت که باید کار کند و چه کسی همسایه خواهد بود.

هایتمن نتولیتسکی اطمینان داد که منطقه پردوبیسه به درخواست احتمالی ایالت پاسخ خواهد داد. از آنجا که آنها پناهندگان سیاسی هستند که در سرزمین خود در معرض آزار و شکنجه هستند ، ملزم به کنوانسیون ژنو است. وی افزود: به همین دلیل است که ما آماده کمک هستیم ، اما باید بدانیم که در وهله اول باید یک پروسه استاندارد پناهندگی علیه افغان ها آغاز شود. تنها در آن صورت است که می توان در مورد مراحل بعدی تصمیم گیری کرد. “

این اولین بار نیست که جمهوری چک به مترجمان افغان کمک می کند. با این حال ، این برنامه در سال 2017 به پایان رسید ، بنابراین برخی از نیروهای چک شاهد اسکان مجدد نبودند. به گفته کارشناسان ، افرادی که با نیروهای ائتلاف همکاری می کنند در خطر مرگ هستند و خانواده های آنها نیز در خطر هستند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *