سایت خبری قاصدک

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

نرده های KRNAP Sněžka. Bionisch می گوید ، ما هیچ راه حل دیگری برای حفاظت از طبیعت نداریم

[ad_1]

در همان زمان ، مدیریت پارک ملی Krkonoše در ابتدا استقرار شبکه ها را حداقل در ابتدای فصل گردشگری تابستان پیش بینی نکرد. رابین بجونیش در ماه آوریل به دنیک گفت: “ما می خواهیم به بازدیدکنندگان اسنکا فرصتی برای رفتار بهتر دهیم.” وی در آن زمان گفت: “پس از شروع فصل ، ما ارزیابی خواهیم كرد كه آیا وضعیت نسبت به سالهای گذشته بهتر است. در غیر این صورت ، ما آماده هستیم كه تور را در فصل برگردانیم.” هیچ چیز بهتر نشده است. گردشگران محیط بانان را وادار کرده اند که شبکه های ایمنی خود را پس دهند. فقط چند روز خوب اول نشان داد که بازدید کنندگان Sněžka از سال گذشته رفتار خود را تغییر نداده اند.

سال گذشته دولت KRNAP با محاصره اسنکا ، به تمایل به نشستن و دروغ گفتن روی چمنزارهای نادر کوهستانی آلپ با گونه های گیاهی که در هیچ جای دیگر در جمهوری چک یا سراسر جهان یافت نمی شود ، واکنش نشان داد. در مکانی که نباید حرکت کنید. Robin Bjonisch ، مدیر پارک ملی Krkonoše ، در مصاحبه اخیر خود با دنیک توضیح داد: “اکنون ما هیچ راه حل واقعی دیگری برای محافظت از طبیعت منحصر به فرد Snezhka نداریم ، به جز نصب مجدد شبکه های امنیتی.”

چه چیزی تصمیم گرفت که بالاخره امسال شبکه های ایمنی در Sněžka ظاهر شوند؟

ما در سال گذشته در پاسخ به یک وضعیت ناپایدار در نقض ممنوعیت ورود به منطقه ای آرام در بالای Snezhka ، شبکه ها را نصب کردیم. ما می خواستیم مردم این را به عنوان یک پیام واضح در مورد مکانی که می توانند حرکت کنند و جایی که نمی توانند درک کنند. این معیار تقریباً کامل عمل می کند. تعداد جرایم در Sněžka و Obří bouda سابق به شدت کاهش یافته است ، اما مهمتر از همه شرایط گیاهان نادر است. ما مجبور شدیم برای زمستان تورها را برداریم و معتقد بودیم که بازدیدکنندگان این پیام را به صورت تورهای ایمنی حمل می کنند. با این حال ، وضعیت روزهای اخیر به ما نشان داده است که این اتفاق نیفتاده است. دهها نفر دوباره روی زمین چمنهای آلپی و منحصر به فرد با یک فصل رشد بسیار کوتاه نشسته و دراز کشیده اند و به گیاهان نادر فرصت شکوفایی و تکثیر نمی دهند. اکنون به غیر از نصب مجدد شبکه های ایمنی ، هیچ راه حل واقعی برای محافظت از طبیعت منحصر به فرد Sněžka نداریم.

آیا شبکه های ایمنی در همان مکان های سال گذشته خواهند بود؟ در چه طول؟

بله ، آنها دوباره در بالای Sněžka و در زین کنار Obří bouda سابق خواهند بود. تقریباً 600 متر شبکه در Sněžka و 500 متر در sedlo Obří قرار خواهد گرفت. سال گذشته ، بازدید کنندگان خود توصیه کردند که به روش مشابه به منطقه آبشار پانچاوا توجه کنیم. اما آنجا منتظر خواهیم ماند. این شبکه با یک سرویس امنیتی و اطلاعاتی روزانه در بالای Sněžka و در Obří sedlo تکمیل خواهد شد.

آیا حفاظت از طبیعت تعداد بیشتری از تخلفات را در بالای Snezhka و اطراف آن ثبت می کند؟

در روزهای اخیر ، تعداد آنها افزایش یافته است. با این حال ، در عمل ، این موارد همیشه همان جنایات است: ممنوعیت ورود به منطقه آرام KRNAP در فضای باز ، دفن و در هنگام گلدهی ، گاهی اوقات تخریب تخت های کوهستانی توسط بسترهای پرنده به دلیل پراکنده شدن خود.

امسال ، برای اولین بار ، تعطیلی برخی از مسیرهای پیاده روی را بین 15 مارس و 31 مه ، مانند تورب کوه مونته نگرو ، عمدتا برای محافظت از سیاه هلیله معرفی کردید. آیا این دوره سالانه خواهد بود؟ چه چیزی آورده است؟

بله ، در حال حاضر این یک محدودیت سالانه پس از اوج فصل بهار خواهد بود. اقدامات لازم برای محافظت از پرندگان مهاجر و لانه ساز لازم است. اگرچه آشفتگی گیاه نخود فرنگی توسط انسان در محیط فقط یکی از چندین عامل موثر در کاهش آن است ، اما عاملی است که می توانیم از این طریق کاهش دهیم. چند سال دیگر در سرشماری دوره ای بعدی پرندگان می توانیم اثربخشی را ارزیابی کنیم. نقض این ممنوعیت مشکلات جزئی داشت. این اقدام جدیدی است و مردم هنوز به آن عادت نکرده اند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *