سایت خبری قاصدک

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

میلیون نفر در جمهوری چک آلوده شده است: ببینید چطور ویروس رشد می کند ، چگونه مرگ و میر افزایش می یابد

[ad_1]

روز سه شنبه ، 4 فوریه 2020 ، وزیر وقت بهداشت آدام وویتک در اظهار نظری برای جبهه جوان امروز نوشت: “هیچ دلیلی برای وحشت وجود ندارد. احتمال قاتل در کمین آنفولانزا است. “وی انتظار داشت ویروس کرونا ویروس کرونا” برای هفته ها ، شاید ماه ها “موضوع رسانه ها باشد و درخواست کمک به چین را کرد ، که در آن زمان تنها کشوری بود که به شدت تحت تأثیر ویروس کرونا قرار گرفت.

امروز همه چیز متفاوت است. Vojtech دیگر وزیر نیست ، به جانشین وی نیز دستور داده شده و covid-19 در جمهوری چک به تازگی توسط میلیونها نفر اسیر شده است. تاکنون ویروس در منطقه Hradec Králové بهترین عملکرد را دارد. تاکنون در نواحی Trutnov و Nakhod متخصصان بهداشت بیش از 12.5 هزار مورد در هر صد هزار نفر را اثبات کرده اند. مناطق همسایه Hradec Králové و Rychnov nad Kněžnou نیز به همین میزان نفوذ نزدیک می شوند و منطقه Opava نیز از مرز 12000 متر مربع عبور کرده است.

مراکز عفونت در شهرهای کوچکتر

برخلاف انتظارات اولیه ، تمرکز اصلی covid-19 شهرهای بزرگ نیست. تاکنون 110،000 مورد در پراگ ثبت شده است “فقط” 8.3 هزار در صد هزار نفر. در برنو 7.7 هزار نفر و در استراوا 9.6 هزار نفر وجود دارد. مسابقات قهرمانی غم انگیز در میان شهرهای با بیش از 10 هزار نفر توسط Trutnov در پای Krkonoše با 15000 مورد در هر (فرضی) یکصد هزار نفر برگزار می شود. پس از آن هاولیکوف برود با 13.5 هزار بردار و Rychnov nad Kněžnou با 13 هزار نفر قرار دارند. برعکس ، آنها با موفقیت بیشتری در زیر کوههای سنگ معدن مخالفت می کنند – در Klárecterec nad Ohří ، بیلینا و کادانی ، ویروس فقط پنج تا شش درصد از جمعیت را آلوده می کند.

هنگامی که ما شهرداری های کوچک را در این مقایسه قرار می دهیم ، تفاوت ها به طور قابل توجهی بارزتر می شوند. از یک سو ، هنوز 21 شهرداری ممتاز وجود دارد که تاکنون هیچ آلودگی در آنها ثابت نشده است. همه اینها دهکده های کوچکی هستند که پرجمعیت ترین آنها کوروسلپسی در منطقه تربیک با 146 سکنه است. اما دور از آنها ، یاکوبوف نیست ، جایی که ویروس کرونا پنجاه و پنج بار پیدا شده است. این روستا فقط 104 نفر سکنه دارد ، بنابراین در رتبه بندی رتبه بندی نفوذ در رتبه اول قرار دارد.

بهترین در covid

تا پاییز ، هیچ نشانه ای وجود نداشت که سرعت شیوع ویروس در حوضه چک به نوبه خود تغییر کند. در 21 روز از زمان گزارش اولین covid-19 ، هزاران نفر در جمهوری چک آلوده شده اند. اما بعد تقریباً یک ربع سال طول کشید تا این تعداد ده برابر شود. از اول سپتامبر ، فقط 25000 مورد در کشور ثبت شده است. اما پس از آن افزایش انفجاری رخ داد. صدها هزار نفر در اوایل ماه اکتبر سقوط کردند و یک چهارم میلیون در 24 اکتبر آلوده شدند. یک ماه بعد ، covid-19 نیمی از نمایش های تأیید شده را در جمهوری چک ثبت کرد. و کاهش سرعت در دسامبر با یک شتاب قابل توجه دیگر در ژانویه جایگزین شد. مارک یک میلیون نفر به طور نمادین در 2 فوریه 2021 سقوط کرد.

جای تعجب نیست که هیچ کشور کوچکتری موارد بیشتری از این بیماری را ندارد. با این حال ، یک میلیون نفر با covid-19 مخفی یا فقط با تجربه هیچ یک از محبوب ترین کشورها به عنوان جمهوری چک را ندارند. پرتغال و بلژیک با کمتر از سه چهارم میلیون عفونت نسبتاً نزدیک هستند. سوئد ، که برخلاف بقیه اروپا ، مسیر محدودیت های سخت را در پیش نگرفته است ، کمتر از 600000 مورد دارد. در اتریش همسایه ، که همه گیر زودتر و با شدت بیشتری فوران کرده است ، 420،000 نفر از آنها و در مجارستان حتی یک دهم کمتر وجود دارد. تا به امروز ، یونان تنها 160،000 مورد ویروس کرونا را گزارش کرده است.

کارت ویزیت برای مراقبت های بهداشتی

با این حال ، یک آمار وجود دارد که مراقبت های بهداشتی در خانه می تواند به آن افتخار کند: مرگ و میر نسبتاً کم. حدود 16.6 هزار مرگ در هر میلیون مورد به معنای آن است که کمتر از 1.7 درصد افراد آلوده بیمار شده اند. در ایتالیا ، بلکه در مجارستان فوق الذکر ، دو برابر است. همه کشورهای همسایه نرخ مرگ و میر بیشتری دارند ، در حالی که تعداد انگشت شماری نرخ مرگ و میر کمتری دارند – به عنوان مثال نروژ ، دانمارک یا هلند.

با این حال ، مرگ و میر کم نمی تواند بر اثرات انتشار ویروس غلبه کند. از این رو جمهوری چک در سرانه مرگ و میر در اروپا در رتبه چهارم قرار دارد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *