سایت خبری قاصدک

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

مراکز واکسیناسیون به اندازه کافی وجود خواهد داشت. اما واکسن؟

[ad_1]

مراکز واکسیناسیون کافی خواهد بود ، اما اگر به دلیل کمبود واکسن به اندازه کافی استفاده شود ، هنوز در ستاره هاست.

تاکنون حداقل بهیار در بیمارستانهای منطقه واکسینه نشده است ، اما با توجه به عدم آمادگی دولت ، استانداری در حال آماده سازی استراتژی واکسیناسیون خود برای مردم است.

از اول مارس تقریباً 17 مرکز واکسیناسیون عمومی در سراسر منطقه وجود دارد. در هر کلان شهر “محله های کوچکی” وجود خواهد داشت و همیشه باید دو منطقه در پردوبیسه و چرودیم ، دو منطقه اداری بزرگ وجود داشته باشد.

اولین مرکز آزمایشی منطقه را در تاریخ 18 ژانویه در ساختمان قبلی املاک و مستغلات مقابل دفتر منطقه ای افتتاح می کند. تجربه در اینجا به مگس گرفتن قبل از از دست دادن شدید سایر مراکز در ماه مارس کمک خواهد کرد.

“مشکل تاکنون کمبود واکسن است. در دو هفته اول فقط 2000 نفر از آنها در منطقه داشتیم. مشخص نیست که آیا محموله های بعدی اکنون بزرگتر خواهند بود یا خیر. “

به گفته توماس گوتوالد ، مدیر بیمارستان ، پیراپزشکان در هر پنج بیمارستان منطقه ای واکسینه شده اند و علاقه به این واکسن حدود هفتاد درصد است.

با گسترش واکسیناسیون به سایر گروه های آسیب پذیر – افراد مسن و بیمار جدی – مرکز واکسیناسیون “غیرنظامی” دوم از 1 فوریه در این پنج بیمارستان عملیاتی می شود. اینها دوباره Pardubice ، Chrudim ، Usti nad Orliki ، Litomishel و Svitavi هستند. این منطقه با شهرداران محلی در انتخاب و آماده سازی محل همکاری می کند. مراکز در شهرهای دیگر از ماه مارس راه اندازی می شود.

“خانه های فرهنگی ، سالن های ورزشی ، سالن های اداری ، سالن های کنفرانس و موارد مشابه برای این کار مناسب است. ما انتظار داریم ظرف 48 ساعت فعال سازی مراکز واکسیناسیون انجام شود ، به شرط آنکه واکسن کافی وجود داشته باشد. “

بدون شک بزرگترین مشکل کارکنان خواهد بود. پیراپزشکان بیمارستان کاملاً استخدام شده اند ، بنابراین فرماندار می خواهد درخواست سرپایی کند. همچنین الزامات زیادی برای دولت وجود خواهد داشت. حداقل سه کارمند اداری ، دو پرستار و یک پزشک در هر واحد واکسیناسیون مورد نیاز است. فقط در مرکز برنامه ریزی شده مدارس در پردوبیس سه واحد وجود دارد.

واکسیناسیون در جمهوری چک بسیار کند است ، تاکنون فقط 0.2 درصد از افراد واکسن دریافت کرده اند. در بسیاری از کشورهای اروپایی ، آنها بسیار دورتر هستند و به عنوان مثال اسرائیل قبلاً موفق به واکسیناسیون یک پنجم مردم شده است. و به گفته نتولیکی و سایر استانداران ، این تقصیر نه تنها در کمبود واکسن بلکه در عدم آمادگی کلی دولت است.

ماتوشکووا گفت: “اطلاعات از دولت کم است ، دائماً در حال تغییر است ، و اگرچه در ابتدا به نظر می رسید که او تقریباً چیزی از ما نخواهد ، اما بلافاصله برای ما روشن شد که بیشتر وظایف بر دوش ما خواهد بود.” به همین دلیل مناطق در حال تهیه استراتژی های واکسیناسیون خود هستند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *