سایت خبری قاصدک

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

مراقبت از سالمندان به عنوان یک تجارت سودآور؟ خوابگاه س questionsالاتی را ایجاد می کند

[ad_1]

غذای کم ، سو abuse استفاده و برخورد ویژه با کمک هزینه های مراقبت. اینگونه توصیف می شود که پرستاران سابق زندگی در خانه سالمندان در پهودلی نزدیک لیتومیشل را توصیف می کنند. خوابگاه یک هفته پیش مکان خود را عوض کرد. تقریباً چهل مشتری اکنون در هتل مجلل سابق Schindlerův Háj در نزدیکی Svitavy زندگی می کنند. با این حال ، از تهمت مدیریت یک خانه جلوگیری می شود.

ساختمان فرسوده مجتمع ارتباطات رادیویی سابق در Pohodli در نزدیکی Litomysl سالها بعد توسط یک مجری هتل جایگزین شد. Schindler’s Grove سالهاست خالی است ، شکوه سابق یک هتل لوکس معروف از بین رفته است. بزرگسالان راحتی اکنون در اینجا زندگی می کنند. سوال این است که آیا تغییر آدرس به تغییر شهرت نیز کمک می کند؟ کارگران سابق خانه ، رفتار وحشتناک سالمندان را توصیف می کنند. “ما دیگر نمی توانستیم آن را تماشا کنیم ، بنابراین ما آنجا را ترک کردیم. خشونت و فحش دادن در نظم بود. ممنوعیت ، نگران باشید ، عصبانی شوید ، قهوه نگیرید. مقاومت در برابر آن بسیار دشوار بود. پرستار اوا برابلیکووا ، که بهار گذشته از خوابگاه پوهودلی خارج شد ، به دنیک گفت: بزرگسالان غذای کمی داشتند ، اما می ترسیدند با آنها تماس بگیرند تا مشکلی برای آنها پیش نیاید.

به گفته وی ، اپراتورهای خانه فقط به یک چیز اهمیت می دهند. در مورد پول کارکنان اینجا خوب کار می کنند. گفته می شود هر کسی که شیفت کافی داشته باشد ماهیانه حدود 40،000 کرون درآمد کسب می کند. “کسی که بگوید برای پول آنجا نبود ، دروغ می گوید. مزایای مراقبت های دولتی بین مددکاران اجتماعی توزیع می شود. علاوه بر این ، همه کمک ها به آقای Vlach (مارسل Vlach ، مددکار اجتماعی در خانه ، یادداشت سردبیر) می رود. ” هیچ رازی نیست که برخی از ساکنان خوابگاه الکلی های سابق ، افراد بی خانمان و افراد بی خانمان هستند.

اما مدیریت خانه دفاع می کند که همه چیز فقط شایعات است و مشتریانشان خوشحال هستند. مارسل ولاچ ، مددکار اجتماعی در خانه ، توضیح داد: “اگر مشتریان از خدمات مراقبت از طرف دولت برخوردار باشند ، ما با همه قراردادی برای کمک امضا خواهیم کرد.”

او اذعان می کند که کمک ها به حساب بانکی او می رود ، اما به گفته وی ، این یک توضیح منطقی دارد. “مالک قبلی کمک هزینه ها را به مدت یک ماه تصرف کرد و وقتی مدیر سابق رفت ، مشخص نبود که آیا این کمک هزینه توسط نماینده جدید به دستیاران پرداخت می شود یا خیر. بنابراین ، همه دستیاران موافقت کردند که کمک ها به یک حساب برود و من. و از حساب من پول به نسبت شیفت کاری توزیع می شود. در غیر این صورت نمی توان این کار را انجام داد. ” اگر این افراد را دوست داشته باشم ، این کار را خواهم کرد. “

پلیس در خانه چندین بار بی توجهی به مراقبت را بررسی کرد ، اما هرگز تأیید نشد و پلیس پرونده ها را به تعویق انداخت. پلیس همچنین چندین شکایت از مقامات منطقه ای دریافت کرد. “در خانه ما بارها و بارها با گزارش سو of استفاده یا سرقت پول برخورد می کنیم ، اما بیشتر موارد را به تعویق انداخته ایم. ما نتوانستیم ثابت کنیم که آیا مقتول واقعاً پول داشته است یا یک عامل خاص را شناسایی نکرده ایم. “

هنگامی که دنیک از محل جدید در نزدیکی Svitavi بازدید کرد ، همه چیز راحت به نظر می رسید. خوابگاه بخش اجتماعی از سوویتوی درست در خوابگاه بود و لئوش میکولتسکی نیز به آنجا آمد. برخی از مشتریان بعد از ظهر به هوای تازه بیرون می روند. “من دو سال است که در خانه هستم و خوشحالم ، همه چیز عالی است. غذا ، دارو ، همه چیز دارم. آنها همچنین برای من دمبل خریداری کردند تا بتوانم ورزش کنم. “، شهردار سابق Vojtěch Pilař از Pardubice ، که در حال حاضر در صندلی چرخدار است ، گفت. او از بد مراقبتي شكايت نكرد. “ما دستیار مراقبت های اجتماعی ، پرستار ، یک پرستار با یک دوره بهداشت داریم و همه کارمندان دوره های آموزشی را گذرانده اند و ما می خواهیم دوره هایی را برای کارمندان در آینده انجام دهیم. هیچ کس در اینجا مشتری نمی زند ، این یک دروغ است “، گفت: Leoš Mikulecký.

پرستار یانا سرژیتسکا که از سال گذشته در این خانه کار می کرد به او پیوست. “در اینجا پرستارانی با سالها تجربه در بیمارستان وجود دارد. من خودم سالها در یک بیمارستان در Litomyšl به صورت داخلی کار کرده ام و در رشته پرستاری تخصص دارم »، افزود استییتسکا.

دستیاران موافقت کردند که برخی از مشتریان مشکل ساز هستند. “مشتریان بسیار مشکل ساز هستند ، بیشتر آنها الکلی های سابق ، افراد بی خانمان ، بیماران روانی هستند که در یک خانه بازنشستگی دیگر پذیرفته نمی شوند. این به ویژه از نظر ذهنی طاقت فرسا است “، دستیار سیلوا هایکووا آهی کشید.

برای مشتریان مبارزه می کنیم؟

کشتی رقابتی. مارسل ولش پرستاران سابق را مسئول این امر می داند ، که تصمیم گرفت در مورد وضعیت خانه علنی صحبت کند. آنها همچنین به دفتر منطقه ای پردوبیس شکایت کردند. سال گذشته ، اوا برابلیکووا و همکارش تاسیسات مشابهی را در جیمراموف ، منطقه ویسوچینا افتتاح کردند.

اما او به شدت رقابت را رد کرد. “آن زمان ما مورد توجه قرار گرفتیم. من چهل نفر را اینجا نمی گذارم. آنها فکر می کردند من مشتریان آنها را می کشم. وقتی اعلام شد که من آنجا را ترک خواهم کرد و تسهیلاتم را باز خواهم کرد ، افراد زیادی می خواستند با من بیایند ، اما اجازه نداشتند. تنها چیزی که من می خواهم این است که این افراد به جایی بروند که حالشان خوب باشد و از گفتن هراسی نهراسند. “

به گفته برابلیکوا ، مراقبت های پزشکی از مشتریان در خانه نیز مشکل ساز است. برخی از آنها سالهاست که توسط پزشکان بررسی نشده اند. در خوابگاه اغلب آمبولانس وجود دارد.

بدون رشد

Comfort Home یک سرویس اجتماعی ثبت شده نیست ، بلکه فقط یک خوابگاه است. با این حال ، چند فرد در بستر وجود دارد که نیاز به مراقبت مداوم دارند. برخی از افراد مسن روی صندلی های چرخدار نشسته اند. دستیاران مراقبت های اجتماعی بیست و چهار ساعت در روز در اختیار آنها هستند. یازده نفر از آنها در خوابگاه کار می کنند.

کارمندان سابق خانه شکایتی را به مقامات منطقه ای ارائه کرده اند ، اما هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده است. “چندین بار ما با خانه سر و کار داریم ، متأسفانه فقط منابع محدودی برای اقدام در برابر خدمات ثبت نشده داریم. طبق قانون ، این خانه برای افراد مسن نیست ، بلکه خوابگاهی است که در حوزه قانون خدمات اجتماعی قرار نمی گیرد و توانایی های ما بر این اساس استوار است “، گفت: هلنا زاهالکووا ، رئیس بخش امور اجتماعی در دفتر منطقه ای پردوبیس.

با این حال ، در گذشته نیز وضعیت خانه توسط پلیس اداره می شد ، زیرا مقامات منطقه ای به چندین جنایت مشکوک بودند. با این حال ، پلیس اواخر سال گذشته پرونده را به تعویق انداخت و آن را به دفتر منطقه ای بازگرداند. “ما در حال بررسی مراحل بعدی هستیم. علاوه بر این ، ما با اپراتور خانه و مددکاران اجتماعی که در این مرکز کار می کنند ارتباط برقرار می کنیم تا یک راه حل مناسب برای مشتریان پیدا کنیم و از هر گونه تهدید برای زندگی یا سلامتی آنها جلوگیری کنیم. “

مشکلات مربوط به خانه سالهاست که ادامه دارد. مقامات در گذشته مرگ های عجیب و غریب را در اینجا بررسی کرده اند و همچنین این مرکز توسط منطقه جریمه شده است.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *