سایت خبری قاصدک

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

متخصص زنان و زایمان انتظار دارد با جراحی ادغام شود. آینده مرکز سکته مغزی نامشخص است

[ad_1]

هشت سال می گذرد که بیمارستان Litomyshel به دلیل کمبود پزشک مجبور به بستن بخش کودکان شد. بعداً ، یک بیمارستان زایمان وجود داشت ، جایی که آخرین بچه ها در اواخر ماه مه 2013 متولد شدند. بخش زنان باقی مانده است ، اما در حال حاضر ، طبق دفتر خاطرات ، فقط سه پزشک با سن بازنشستگی در اینجا کار می کنند. “روزهایی است که هیچ بیماری در بخش وجود ندارد. منظره وحشتناک قبلاً پر بود “. یکی از پرستاران گفت.

اکنون بخش زنان خدمات سرپایی و سرپایی را به بیماران ارائه می دهد. “در محل اصلی بیمارستان زایمان در حال حاضر یک بخش در بخش زنان وجود دارد. بخشی از فضا برای توان بخشی استفاده می شود ، که در چندین اتاق تمرین دارد. اتاق زایمان اصلی همچنان به عنوان یک اتاق عمل کوچک برای اقدامات زنان ادامه می دهد که هنوز هم در بیمارستان Litomyšl انجام می شود “، کاترینا سمرادووا ، سخنگوی بیمارستان در منطقه پردوبیس گفت.

پزشکان ، از جمله سایر موارد ، هیستروسکوپی ، سقط جنین و اقدامات جزئی زنان را تحت بی حسی موضعی یا عمومی انجام می دهند. با این وجود ، مدت هاست که حتی بیمارستان های منطقه پردوبیس نیز با کمبود پزشک و پرستار دست و پنجه نرم می کنند. Litomyšl نیز از این قاعده مستثنی نیست. “ما ده ها نفر را گم کرده ایم. پزشکان در سن بازنشستگی وجود دارند و هیچ گونه خسارتی برای آنها و همچنین پرستاران دریافت نمی شود. “

با این حال ، کارمندان می گویند که بیماری زنان بسته شده است. سمرادووا توضیح داد: “در آینده ، اگر برنامه ریزی شده برای بازسازی مونوبلاک انجام شود ، بخش زنان در صندوق عمومی بستری در تخصص های جراحی کار خواهد کرد.”

مرکز سکته مغزی

با این حال ، علامت مورد نظر هنوز برای بیماران پس از سکته مغزی بالای واحد سکته مغزی آویزان است. با تشکر از سرمایه گذاری بیش از بیست میلیون تاج ، بیمارستان Litomyšl خود را در لیگ یک پیدا کرد. سالهاست که این بخش با کمبود نیرو دست و پنجه نرم می کند. با این حال ، مدیریت بیمارستان در منطقه پردوبیس به این واقعیت پایبند است که بیمارستان در بخش سکته مغزی در آینده تکیه می کند. اما اکنون بیمارستان منتظر گزارش مهم وزارت بهداشت است. سمرادووا افزود: “درخواست تأیید اعتبار مرکز سکته مغزی بیمارستان Litomy Litl در پایان سال 2020 ارسال شد. ما هنوز بیانیه ای در مورد تصمیم برای اعطای اعتبار یا عدم اعطای اعتبار دریافت نکرده ایم.”

در Litomyšl ، وزارتخانه چهار تخت تخصصی در بخش مراقبت های ویژه و بیست تخت در بخش مغز و اعصاب برای سکته مغزی می خواهد. در حال حاضر ، Litomyšl شرایط تأیید صلاحیت را ندارد و تخت های بسیار کمتری دارد. در آغاز همه چیز عالی بود. “ما باید شرایط سختی مانند ایجاد واحد توانبخشی بستری جدید با ظرفیت 20 تخت از جمله کادر متخصص را داشته باشیم. علاوه بر این ، ما مجبور شدیم واحد سکته مغزی را از بخش مغز و اعصاب جدا کنیم. ما باید تجهیزات و تجهیزات تشخیصی باکیفیت داشته باشیم و تختخواب های قابل تنظیم جدیدی خریداری کرده ایم “. ماریان کوچار ، رئیس بخش مغز و اعصاب ، هنگام افتتاح بخش سکته مغزی ، گفت.

از آن زمان ، با این حال ، تعداد تخت ها کاهش یافته است. منطقه پردوبیس در حال حاضر در حال مذاکره برای بازگشت مرکز سکته مغزی به محل اصلی خود است. اگر Litomyšl واحد سکته مغزی را از دست بدهد ، مرکز سکته مغزی فقط در پردوبیس باقی می ماند و نمی تواند کل منطقه را پوشش دهد.

ICT CENTER LITOMYŠL

در ژانویه 2009 ، یک بخش مراقبت ویژه با ظرفیت 4 تخت در بخش مغز و اعصاب بیمارستان Litomysl به بهره برداری رسید. هدف اصلی واحد مراقبت های ویژه شروع درمان كافی و به موقع سكته مغزی (CMP) در اولین ساعات پس از شروع آن است ، در حالی كه هنوز می توان با خون رسانی ناكافی قسمت خاصی از مغز را نجات داد. CMP یک بیماری حاد است که نیاز به کنترل شدید علائم حیاتی در روزهای اول پس از شروع دارد. درمان ، نظارت و توانبخشی به موقع در بخش مراقبت های ویژه به طور قابل توجهی تعداد عوارض را کاهش می دهد و وضعیت عمومی بیمار را پس از غلبه بر CMP تحت تأثیر قرار می دهد. از سال 2010 ، بخش مراقبت های ویژه مغز و اعصاب بخشی از یک شبکه ملی متشکل از 23 مرکز سکته مغزی است که در صورت اجازه شرایط بیمار ، از طریق روش به اصطلاح ترومبولیز – انحلال لخته ، درمان حاد بیماران مبتلا به CMP را ارائه می دهد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *