سایت خبری قاصدک

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

ماهیگیران از حفره های ماهیگیری آدرنالین لذت می برند. صدها قزل آلا در انتظار آنها هستند

[ad_1]

چند روز یخبندان کافی بود و سطح سد در Polichka با یک لایه ضخیم یخ پوشیده شده بود. هر سه تانک یخ زده است و ماهیگیران دست خود را بر ضد من بلند کرده اند. یخ حدود دوازده اینچ ضخامت دارد ، بنابراین چیزی برای انتظار نیست. “صبح روز یکشنبه رسماً سوراخ ها را پاک کردیم و بعد از ظهر حدود پنجاه ماهیگیر در حال بندگیری در سدها بودند. از اینکه چند ماهی صید شده تعجب کردم. برخی از ماهیگیران حتی ده قزل آلا را صید کرده و یک قلاده بزرگ را که حدود 90 سانتی متر بود ، صید می کنند. “” یاروسلاو مارتین ، مدیر انجمن ماهیگیری ویوسوچینا پولیشکا گفت.

بعد از ظهر دوشنبه ، یک کامیون صدها ماهی قزل آلا را به مخازن Polichka آورد و سطح یخ زده دوباره پر از ماهیگیران شد. مارتین افزود: “ما 1950 قزل آلای خوب با وزن 40 تا 90 پتو کاشتیم.”

با استفاده از یک مته مخصوص سوراخ در یخ ایجاد کنید ، یک چوب آماده کنید و سپس صبر کنید. “متفاوت است. ماهی نباید روی یخ بیفتد ، اگر چنین است ، می افتد. این یک هجوم متفاوت از آدرنالین از ماهیگیری کلاسیک است. من برای دومین بار در زندگی ام در چاله ها هستم. Zdena Remenova از Shtepanov بالاتر از Svratku گفت ، ماهی قزل آلا ، اما افتاد زیرا فقط “آنچه به یخ زده بود”.

او با دوستش به سوراخ ها رفت. وی یکی از معدود افرادی بود که بعد از ظهر روز دوشنبه موفق به صید ماهی قزل آلا شد. Zdena Remenova نیز تسلیم نشد ، اگرچه حدود چهار ساعت قبلاً یخ زده بود. “شروع به دمیدن می کند ، اما من لباس پوشیده ام ، بنابراین ممکن است. مخصوصاً وقتی باد بزرگی وجود ندارد ، زمستان است. ماهیگیر با خنده گفت: ما خواهیم دید که آیا شام وجود دارد یا نه.

انجمن پلیس به دلیل شرایط استثنایی برای صید سوراخ ، بلکه به دلیل وجود حفره ماهی ، ماهی را در هر سه مخزن فرود آورد تا ماهیگیران بتوانند فاصله کافی را حفظ کنند.

جاذبه ها:

صید سوراخ راهی برای صید ماهی در زمستان است ، زمانی که آب برای مدت طولانی منجمد می شود. بیشتر حفره ها فقط در مناطق ماهیگیری خصوصی قابل صید هستند. از آنجا که ماهیگیر اغلب روی یخ حرکت می کند ، مهم است که او چند روز قبل یخ بزند و ضخامت یخ حداقل 10 سانتی متر باشد.

چاله یخ یا توسط خود ماهیگیر یا توسط مالک یا کارگر منطقه و با استفاده از مته مخصوص درایو دستی یا موتور ایجاد خواهد شد. بعضی ها هستند که با اره برقی سوراخ می کنند – اما این یک روش نسبتاً خطرناک است. اگر سوراخ های بیشتری روی یخ حفر شود ، فاصله ایمن بین آنها حداقل 5 متر است. فقط یک میله روی هر سوراخ گرفته می شود. قطر سوراخ سوراخ نشده نباید بیش از 25 سانتی متر باشد.

از طریق سوراخ سوراخ شده ، ماهیگیر طعمه خود را از یک میله سوراخ مخصوص پایین می آورد ، که به طور قابل توجهی کوچکتر از میله های مورد استفاده در سایر روش های ماهیگیری است. سوراخ باید در شرایط شکار نگهداری شود تا یخ نزند. ماهیگیر با یک ملاقه ماهیگیری که شبیه به آبکش است ، برف مورد حمله و قطعات یخ تشکیل شده را از بین می برد.

انتخاب ماهی هایی که در شرایط چک می توانند در چاله ها صید شوند: ماهی قزل آلای رنگین کمان ، خاکستری ، سوخاری ، ماهیان خاویاری ، لبنیات ، کپور …

اندازه میله سوراخ 50-75 سانتی متر است و وزن آن فقط چند ده دهم است. همچنین در سختی (عمل) متفاوت است. دسته از موادی ساخته شده است که خنک نمی شوند – مانند چوب پنبه یا نئوپرن. میله همچنین شامل چشم های دائمی است. معمولاً یک حلقه ، خط و سایر لوازم جانبی جداگانه خریداری می شوند. بدنه میله معمولاً از مواد کربنی یا فایبرگلاس ساخته شده است.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *