سایت خبری قاصدک

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

مالیات شما کجا می رود؟ بیشترین پول توسط بازنشستگان ، مدارس و جاده ها جذب می شود

[ad_1]

این مقدار را به سختی می توان یک انسان فانی معمولی تصور کرد. دولت از امسال صادر می کند بودجه دولت 1.8 تریلیون تاج. و بنابراین – همانطور که نخست وزیر آندری بابیش دوست دارد بگوید – 1800 میلیارد.

این مبلغی است که حتی برای صد ثروتمند چک نیز هزینه نخواهد داشت. به گزارش مجله فوربس با هم دارایی 1.3 تریلیون کرون دارند. بنابراین حتی با درآمدزایی کامل ، 500 میلیارد دلار همچنان مفقود خواهد بود.

فقط تعداد کمی از ثروتمندترین افراد کره زمین قادر به تأمین بودجه چک ، موراویایی و فرزندان برای یک سال بودند. مثلا بیل گیتس 800 میلیارد کرون املاک باقی خواهد ماند.

و اگر چک های معمولی از حقوق خالص متوسط، 63 میلیون ماه نجومی را صرف او خواهد کرد ، بیش از پنج میلیون سال.

پول کجا خواهد رفت؟

وزارت کار و امور اجتماعی ، که توزیع مجدد 710 میلیارد کرون را انجام می دهد ، همچنین به طور سنتی با بیشترین سهم پول در بودجه امسال برخورد خواهد کرد. بیشترین مبلغ یعنی 503 میلیارد برای پوشش حقوق بازنشستگی در نظر گرفته شده است.

تقریباً 240 میلیارد به عهده وزارت آموزش و پرورش است که 180 میلیارد آن عمدتاً به آموزش منطقه ای اختصاص دارد.

سپس وزارت حمل و نقل تقریباً 96 میلیارد میلیارد دلار برای ساخت جاده ها و راه آهن به صندوق دولتی زیرساخت های حمل و نقل می فرستد.

“سهم هزینه های اجباری و شبه اجباری ، مانند حقوق بازنشستگی ، در طولانی مدت در حال افزایش است. این می تواند تهدیدی برای بودجه باشد ، زیرا در آن زمان فضای دولت برای سیاست های اقتصادی فعال کمتر و کمتر می شود. “” میروسلاو نوواک از آکنتا ، اقتصاددان با بالاترین هزینه “اجباری” ، گفت: “اصلاحات جامع حقوق بازنشستگی و مالیات برای بلند مدت بسیار مهم است. پایداری مالیه عمومی. “

بازسازی می شود

اگرچه بودجه قبل از کریسمس توسط نمایندگان پارلمان اروپا تصویب شده بود ، اما اکنون مشخص شده است که باید اصلاح شود. به عنوان مثال ، این اثرات بسته مالیاتی را شامل نمی شود ، كه فقط پس از تصویب بودجه توسط پارلمان تصویب شد.

نوواك گفت: “دو كلمه اول كه هنگام ارزیابی بودجه دولت به ذهن خطور می كند ناقص بودن و گیج كننده بودن آن است.”

علاوه بر این ، دولت در نظر دارد ده میلیارد دلار به دفاعیات ، که قبل از رأی گیری به ذخیره بودجه منتقل شد ، طبق درخواست KSČM.

بودجه دولت 2021منبع: Deník Data / Jakub Rusek و Aleš Vojíř[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *