سایت خبری قاصدک

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

لوازم مدرسه گران تر می شود! هزینه دانشجوی سال جدید چهار هزار تومان است

[ad_1]

بیشترین مبلغی که والدین سال اول در منطقه Pardubice باید هر سال هزینه کنند ، روی یک کیف یا کوله پشتی مدرسه است. قیمت کیف های ارگونومیک مناسب حدود 150،000 کرون است. یکی دیگر از موارد عالی موارد هنری است.

“ما آنچه را که برای ما نوشته بودند از مدرسه خریدیم. این کیف دو هزار هزینه داشت و تجهیزات دیگر نیز حدود دو هزار ، گران ترین چیزها برای آموزش هنر بود.

قیمت لوازم مدرسه تقریباً مشابه سال گذشته است. به گفته یان کوبات ، سخنگوی KOH-I-NOOR ، تاکنون هیچ افزایش جدی در قیمت ها رخ نداده است: “اما این فقط یک موضوع زمان است که این اتفاق بیفتد. دلیل این امر نه تنها تورم بلکه بیش از هر چیز افزایش قیمت کالاها و هزینه های لجستیک است که سالانه صدها درصد افزایش یافته است. “

فروشگاه لوازم التحریر همچنین علاقه بیشتری به خرید لوازم مدرسه از طریق فروشگاه های الکترونیکی داشت. مشتریان به ویژه قیمت های پایین را تحسین می کنند. واتسکوا اذعان می کند: “من همه چیز را به صورت آنلاین خریداری کردم زیرا قیمت ها بسیار پایین تر است.”

کوبات می گوید: “با وجود فرصتی برای خرید آنلاین ، مردم هنوز بازدید شخصی از فروشگاه لوازم التحریر و مشورت مستقیم با کارمندانی را که بتوانند به مشتریان توصیه های مناسب را ارائه دهند ترجیح می دهند.”

در دو تا سه هفته آینده بیشترین فشار بر فروشگاه ها از سوی لوازم التحریر پیش بینی می شود.

قیمت تقریبی برخی از کتابهای درسی

کیف 1500 CZK
دمپایی 300 CZK
مداد 300 CZK
کتب درسی 20 CZK
جلد نوت بوک برای 6 CZK
قلم از 60 تا 130 CZK
پاستل 100 CZK
مداد 6 CZK
پلاستیکین 30 CZK
قیچی 50 CZK
چسب 20 CZK
تیز کننده 10 CZK
آبرنگ 50 CZK
دما 120 CZK
پاستل مومی 50 CZK
برس برای 10 CZK
تمرینات 150 CZK

دولت قبلاً هزینه ای برای خرید لوازم مدرسه پرداخت کرده است. وزیر آموزش و پرورش سابق یوزف دوبش در سال 2012 پاستل های به اصطلاح را حذف کرد. وزارت آموزش و پرورش در حال حاضر کمک های مالی به مدارس ارسال می کند. کارگردانان تصمیم می گیرند که چگونه با این موضوع برخورد کنند و برای آن چه بخرند.

“ما هر سال با پول از شهر ، وزارتخانه و حامیان ، تجهیزات کامل برای دانش آموزان کلاس اول می خریدیم. ما همه چیز را که کودکان نیاز دارند به دست خواهیم آورد. یاکوب ویلسکی ، مدیر مدرسه ابتدایی Náměstí Míru در Svitavy می گوید: “والدین تنها یک کوله پشتی و دمپایی دارند.”

با این حال ، چنین وضعیتی برای والدین منطقه استثنایی است. واتسکوا به تجربه خود افزود: “سال گذشته ، پسرم برای اولین بار به مدرسه رفت و یک بسته کوچک از وسایل هنری از مدرسه به ترتیب دهها تاج دریافت کرد.”

م Theسسین مدارس در منطقه پردوبیسه موافقت کردند که سهم خاصی در خرید لوازم مدرسه برای دانش آموزان کلاس اول ندارند. لوسی فلگرووا از وزارت آموزش و پرورش در شهر Usti nad Orlici توضیح داد: “از کمک های عملیاتی می توان برای کمک ها استفاده کرد ، اما البته بستگی به مدیر مدرسه دارد.”

پیتر اشمردا ، سخنگوی شهر اسویتاوی می گوید: “این شهر به مدارس یارانه می دهد ، که آنها می توانند برای این منظور از تحصیل خودداری کنند.” مارتین کیز ، رئیس بخش آموزش منطقه توضیح داد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *