سایت خبری قاصدک

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

قهرمانان کودکان چک: والدین و افراد با نفوذ. اما دانش آموزان چیزهای بیشتری را نشان دادند

[ad_1]

این در واقع خبر خوبی است. هنگامی که اداره آمار چک تقریباً از 19000 کودک 9 تا 15 ساله که الگوی آنها به عنوان بخشی از پروژه آموزشی و سرگرمی Minisccupation بود ، س askedال کرد ، والدین آنها انتخاب شماره یک آشکار بود. اما در جایگاه دوم اینفلوئنسر یا یوتیوب قرار گرفت. یعنی شخصی که به زبان ساده – در شبکه های اجتماعی برنامه اجرا می کند و سعی می کند مخاطبان خود را درگیر و تحت تأثیر قرار دهد.

پاسخ های دیگر نیز نشان داد که اینترنت و شبکه های اجتماعی تا چه اندازه برای کودکان اهمیت دارند. آنها عمدتا در شبکه های اجتماعی با همکلاسی های خود ارتباط برقرار می کنند یا از طریق پیام کوتاه یا برنامه WhatsApp پیام می نویسند. کمتر از یک پنجم کودکان اغلب به صورت حضوری با همکلاسی های خود سرگرم می شوند.

(با این حال ، این سرشماری کوچک سال گذشته از اوایل نوامبر تا اواسط دسامبر انجام شد ، بنابراین ممکن است پاسخ ها تحت تأثیر وضعیت ویروس کرونا و اقدامات ضد اپیدمی دولت باشد).

مارک رویسک ، رئیس CZSO گفت: “ایمیل ، که ابزاری مهم برای بزرگسالان است ، راهی کاملاً حاشیه ای برای برقراری ارتباط برای کودکان در این سن بود.”

و در حالی که فیس بوک نمادی از شبکه های اجتماعی برای نسل میانی و مسن چک است ، این در مورد کودکان دبیرستانی صدق نمی کند. در میان کودکان 13 تا 15 ساله ، اینستاگرام و یوتیوب برنده هستند. فیس بوک مقام سوم را به دست آورد.

دختران تصاویر بیشتری را در اینستاگرام ترجیح می دهند ، پسران نسبتاً بیشتر را در پورتال ویدیویی YouTube ترجیح می دهند.

دانش آموزان معمولاً روزانه 2 تا 3 ساعت را در اینترنت یا بازی های رایانه ای سپری می کنند. 15٪ کودکان بیش از پنج ساعت جلوی صفحه یا نمایشگر می نشینند. اما از نظر منطقی با سن متفاوت است. برای نوجوانان 15 ساله ، این تقریباً یک چهارم است.

مثلاً بچه ها هنوز وقت دارند که کتاب بخوانند؟ یک سوم آنها گفتند که هر سال پنج یا بیشتر کتاب می خوانند. اما یک دهم نیست. و دوباره ، به سن بستگی دارد. به زبان ساده: هرچه پیرتر ، بیشتر خواننده نیست.

رئیس CZSO روجیچک می گوید: “از نظر نسل ما ، كه با اغراق در خواب با وجرنیچك خوابیدیم ، كودكان نسبتاً دیر به رختخواب می روند.”

او معمولاً ساعت 10 شب به رختخواب می رود. اما آنچه چشمگیر است این است که 4٪ از کودکان ده ساله نیمه شب یا دیرتر به رختخواب می روند. برای افراد 15 ساله 34٪ است بیش از یک سوم

طبق نتایج این شمارش سرشماری ، کودکان به طور قابل توجهی درگیر کارهای خانه هستند. اغلب آنها به جارو برقی ، شستن ظروف یا پخت و پز کمک می کنند. روچچک از CZSO گفت: “به طور کلی ، دختران بیشتر مشغول کار هستند ، بجز کار در باغ ، جایی که پسران بیشتر کمک می کنند.”

و خبر خوب در پایان: آیا می دانید مهمترین مورد برای کودکان 9 تا 15 ساله چیست؟ خانواده. وی توسط 63٪ از شرکت کنندگان در سرشماری کوچک انتخاب شد. سلامت (13٪) و دوستان (12٪) با اختلاف زیادی پیروی می کنند. برای کودکان بزرگتر ، اهمیت خانواده به تدریج کاهش می یابد و علاوه بر سلامتی و دوستان ، شادی ، اوقات فراغت و پول نیز مهم است.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *