سایت خبری قاصدک

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

فرماندار نتولیکی همچنین از سفر به مسکو اطلاع داشت. او می گوید دیگران باید پاسخ دهند ، نه من

[ad_1]

این گزارش با استناد به گزارش ادعایی تجارت كه در آن معاون نخست وزیر باید یك میلیون بار تحویل واکسن های Sputnik V و جلسه. در اجلاس بایدن-پوتین در پراگ ، رازداری اطلاعات مربوط به نقش سرویس های مخفی روسیه در انفجار انبار مهمات در Vrbetice ، یک همکار ناشناس از حزب هاماژک.

بعداً نتولیکی ادعا کرد که سوسیال دموکرات نامی نیست ، او ثبت نام کرد.

جان هووکا ، معاون Chrudim ، رئیس باشگاه پارلمانی CSSD ، نیز در مورد این پرونده اظهار نظر کرد:

“من هیچ اطلاعاتی درباره سفر معاون نخست وزیر به مسکو قبل از حضور آنها در رسانه ها نداشتم. من از دعوا و درگیری های مرتبط با آن متاسفم. من فکر می کنم که نگرانی های شهروندان در مورد حل این اختلافات بسیار متفاوت است. CSSD باید روی انتخابات تمرکز کند. “

هدف اصلی از دیدار رئیس جمهور پردوبیس با رئیس سوسیال دموکرات ، نامزدی نتولیتسکی برای اتاق نمایندگان و همکاری در زمینه توسعه محلی در داخل حزب بود. مارتین نتولیکی به دنیك گفت: “به عنوان بخشی از بحث كلی در ابتدای جلسه ، رئیس در مورد سفر خود به مسكو كه در آن زمان در رسانه ها ارائه شده بود ، به من اطلاع داد.”

جلسه بلافاصله پس از کنگره اخیر CSSD توسط هر دو سیاستمدار ترتیب داده شد. به استثنای هماچک و نتولیکی ، هیچ کس دیگری در این کار دخیل نیست. فرماندار و نایب رئیس سابق حزب توضیح داد: “ما پس از اعلام خروج من از لیست نامزدهای انتخابات مجلس پاییز ، برگزاری آن را تأیید کردیم.”

مصاحبه اختصاصی نتولیکی برای دنیک:

در آن زمان ، نتولیکی از ادعای مبادله وسایل واکسن برای محرمانه بودن پرونده Vrbětice یا دخالت سرویس های مخفی روسیه در انفجار در انبار مهمات Vrbětice بی اطلاع بود. وی به دنیك گفت: “این موضوع در روز ملاقات ما مشخص نبود.” نتولیکی به ČTK گفت: “من در زمان اشتباه در جای اشتباه قرار گرفتم.”

فرماندار در پاسخ به س edال سردبیرانی که اکنون از او خواسته اند اطلاعاتی در مورد دیدار با معاون نخست وزیر هاماچک منتشر کند ، گفت که وی به یک سوال مستقیم روزنامه نگاری پاسخ داده است. وی گفت: “و از آنجا که به هیچ وجه از دروغ گفتن امتناع ورزم ، شرح دادم که ملاقات با یان هماچک چگونه انجام شده است.” در شبکه های اجتماعی حدس زده می شود که این نتولیکی بود که روزنامه نگاران را از سرور لیست zprávy واداشت اهداف سفر هاماژک به مسکو را در نظر بگیرند.

“من هر گونه گمانه زنی در این زمینه را رد می کنم. دیروز (سه شنبه ، 5 مه – یادداشت سردبیر) با توجه به مشارکت آقای هاماچک در توییتر ، ژانک کروپا با من تماس گرفت ، جایی که وی در مورد جلسه ما در 15 آوریل خبر داد. نتولیکی به دنیک توصیف کرد ، این جلسه مخفی نماند ، که ما با جان هاماسک توافق کردیم ، زیرا نتیجه گیری روشنی داشت که من همچنان سخنگوی حرفه ای حزب برای توسعه منطقه ای هستم.

فرماندار پردوبیس ادعا می کند که پرونده به هیچ وجه بر وی تأثیر نمی گذارد. نتولیکی به ČTK گفت: “دیگران ، نه من ، باید پاسخ دهیم.” ادعا می شود که در روسیه تجارت نبوده است. هماچک قصد دارد برای تحویل یک میلیون واکسن Sputnik V روسی به مسکو مذاکره کند ، که با آن جمهوری چک را واکسینه می کند و بنابراین رای دهندگان سوسیال دموکراسی را قبل از انتخابات پاییز برای اتاق نمایندگان به دست می آورد.

دیروز ، اولین واکنش نتولیکی به رسوایی هاماچک:

بیانیه MP Výborný در مورد Hamáček و Netolický:

“من می ترسم که همه چیز برای جمهوری چک مضرترین باشد. پس از امروز ، هنگامی که رئیس جمهور نتولیکی وارد عمل شد ، من باید به شدت به اختلافات مختلف داخلی احزاب ، در این مورد CSSD اعتراض کنم ، که تأثیر منفی بر چهره کشور ما در خارج از کشور دارد. این مسئله من را به عنوان نمایندگان مجلس بسیار نگران می کند ، “گفت Marek Výborný از KDU-SL.

“کل پرونده کاملاً قابل درک نیست ، در سالنی که می خواستیم اطلاعاتی را از مدیران سرویس های مخفی بشنویم ، ما چیزی نمی دانستیم. آنها گفتند که نمی توانند چیزی بگویند ، بنابراین من به هیچ وجه نمی توانم در مورد موضوع اظهار نظر کنم ، این بیانیه ای است که تاکنون بیان شده است. اما اگر آنچه در لیست گزارش ها وجود دارد صحیح باشد ، بدیهی است که مسئولیت شخصی معاون نخست وزیر هاماچک کسر می شود “، ویبورنی گفت: مخفف آژانس دارویی اروپا) ، اما وی نیز برای آن درخواست نکرد ما نمی توانیم از واکسن استفاده کنیم “، نماینده پارلمان اروپا عالی.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *