سایت خبری قاصدک

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

فراخوان “مخفیانه” یارانه ها باعث اختلاف بین وزارتخانه و رهبری منطقه شد

[ad_1]

وزارت توسعه منطقه ای (MRD) همچنان در ماه ژوئن با انتقاد از مناطق برای درخواست یارانه های اتحادیه اروپا روبرو شد. دفتر فرمانداری پردوبیس توجهات را به تغییرات غیرمنتظره در راه اندازی تماس دیگری (شماره 101) از برنامه React EU جلب کرد. براساس منطقه پردوبیس ، وزارتخانه های بالقوه از نامزدهای احتمالی سوin استفاده می کنند.

دومینیک بارتاک ، سخنگوی منطقه پردوبیس گفت: “برای همه تماس های قبلی ، ما در مورد زمان باز شدن برنامه ها اخطار قبلی را دریافت کرده ایم ، اکنون وزارتخانه همزمان با اعلام تماس آن را باز کرده است.” در پایان ، وزارت توسعه منطقه ای ابلاغیه ای از این دعوت را منتشر نکرد و در عوض آن را بلافاصله در روز دوشنبه ، 31 مه منتشر کرد. رئیس جمهور مارتین نتولیکی (CSSD) گفت: “این عدم اطمینان را ایجاد می کند ، ما در حال آماده سازی پروژه هایی برای برداشت دقیق وجوه اروپایی هستیم و در طولانی مدت ، اگر آنها می خواستند از” كلیك “جلوگیری كنند ، از آن جلوگیری كردند ، اما معیار زمان باقی مانده است.”

دریافت کنندگان احتمالی یارانه برای حمایت از خدمات اجتماعی نیز از رویکرد وزارتخانه متنفرند. Libor Stranik ، رئیس اتحادیه شهرداری های مجتمع خدمات اجتماعی و بهداشتی Polichka ، آن را نادرست می داند. “برای یک فرد معمولی غیرممکن است که این کار را انجام دهد ، همانطور که فصل 3 قوانین عمومی اعمال می شود ، که در صورت برابری ، دستور تصمیم می گیرد. هیچ امتیازی وجود ندارد ، بنابراین همه برنامه ها در یک سطح هستند. بنابراین ، زمان ارسال تصمیم گیری می شود ، اما در صورت تماس بدون اخطار ، این بی معنی است ، “استرانیک به ČTK گفت.

به گفته رئیس جمهور نتولیکی ، آخرین برنامه به روز شده برای اعلام دعوت های فردی ، که توسط بالاترین نهاد تایید شده است ، یعنی. اعضای کمیته نظارت از 4 مه می آید. نتولیکی گفت: “این گزارش اعلامیه دعوت در ماه مه و دریافت درخواست ها در ماه ژوئن را ذکر می کند.” نظرات منطقه در 7 ماه مه به وزارت ارسال شد. فرماندار گفت: “حتی در این آخرین مقاله ، برنامه پذیرش برنامه ها فقط 14 روز پس از اعلام دعوت آغاز شده بود كه قرار بود تقریباً در تاریخ 15 ژوئن باشد.” به گفته وی ، تغییر رویکرد موسسه با این واقعیت تأکید می شود که تا روز جمعه 4 ژوئن یک سمینار برای نامزدها برگزار نمی شود.

وزارت گفت: تشویق فرماندار بی جا است

به گفته این وزارتخانه ، روند کار درست بود. “با رعایت کامل قوانین و مانند ده ها تماس قبلی ، این تماس در برنامه در وب سایت وزارت منتشر شده است. علاوه بر این ، نمایندگان مناطق نیز در جریان آماده سازی فراخوان 101 در جلسات شرکت می کردند. زمان انجام اولین پروژه های ارائه شده ثابت می کند که این تماس مخفی نیست. ” .

برای تماس 99 № – “توسعه و تقویت انعطاف پذیری ارائه دهندگان خدمات مراقبت از بیماران به ویژه آسیب پذیر” ، تاریخ شروع پذیرش این برنامه به 29 ژوئن 2021 ، ساعت 10 صبح موکول می شود.

برای تماس 100 № – “افزایش آمادگی نهادهای درگیر در برخورد با تهدیدها” ، تاریخ شروع دریافت درخواست به 29 ژوئن 2021 ، ساعت 14:00 موکول می شود.

منبع: وزارت توسعه منطقه ای

این تماس باید زودتر اعلام می شد ، اما چون مذاکرات با کمیسیون اروپا در مورد حمایت از خانه های سالمندان ، که کمیسیون اروپا با آنها موافق نیست ، با واکنش اتحادیه اروپا به تأخیر افتاد ، این تماس باید به تعویق افتد. فرچك گفت: “ما این را مجدداً در تاریخ 21 مارس در وب سایت خود اعلام كردیم و اظهار داشتیم كه در ماه مه اعلام خواهد شد.” در روز جمعه ، 28 مه ، تیم کاری وزارت که شامل یک نماینده برای مناطق است ، کار تهیه یک کتابچه راهنما برای متقاضیان و ذینفعان را به پایان رساند. گفته می شود اعلام اعلان تماس بین جمعه و دوشنبه هیچ فایده ای ندارد.

وقتی میلیارد ها در معرض خطر است

تماس در ماه مه (با علامت های 98 ، 99 و 100) برای پروژه های بهداشتی با مجموع 18.4 میلیارد کرون قبلاً واکنش های شدیدی را برانگیخته است. “هر کسی که سریعتر کلیک کند ، برنده می شود.” این دقیقاً سبک رقابتی است که وزارت در آن زمان انتخاب کرد ، 98 سال ، و انتقاد مدیران بیمارستانها و سیاستمداران را برانگیخت. متعاقباً ، وزیر توسعه منطقه ای ، از طرف DA ، کلارا داستالووا قول داد که به دنبال معیارهای ارزیابی احتمالی با مناطق و به تعویق انداختن دعوت های بعدی باشد.

روز سه شنبه ، 15 ژوئن ، وزارت در وب سایت خود اعلام کرد که ، در توافق با وزارت بهداشت و انجمن مناطق جمهوری چک ، متن دعوت نامه های IROP 99 و 100 پوند را اصلاح کرده است. این شروع دریافت درخواستهای پشتیبانی را به تأخیر می اندازد. به عنوان یک دلیل ، وی خاطرنشان کرد: “توافق برای تنظیم احتمالی پارامترهای مکالمه”. طبق پیشنهاد وزارت توسعه منطقه ای ، متقاضیان ، از جمله مناطق ، باید در تأمین مالی پروژه ها مشارکت کنند ، که به گفته داستالوا ، فقط باید ثبت پروژه هایی را تشویق کند که واقعاً قابل توجه و ضروری هستند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *