سایت خبری قاصدک

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

عکس: بناهای یادبود غیر دولتی به هم پیوستند ، سوویانوف نیز پیوست

[ad_1]

“من امیدوارم که انجمن نقش بزرگی در رابطه با وزارت فرهنگ داشته باشد. چند بار شکست می خوریم. این ایالت عمدتا بر آثار فرهنگی خود متمرکز است ، که زیر نظر بنای یادبود ملی موسسه قرار دارند. بناهایی که متعلق به شهرها ، شهرداری ها ، کلیساها یا افراد خصوصی هستند ، کمی فراموش شده اند. ” در حال حاضر ، حدود 160 ساختمان از سراسر جمهوری چک در انجمن جدید آثار باز غیر دولتی ثبت نام کرده اند.

از منطقه Pardubice تاکنون فقط قلعه Svoyanov در نزدیکی Polichka است. “بناهای تاریخی غیر دولتی فقط به این دلیل که متعلق به دولت نیستند مورد غفلت قرار می گیرند. اما حتی این بناهای تاریخی نیز لیاقت و مراقبت یکسانی را دارند. قلعه اسویانوف بسیار محبوب است ، اما سالهاست که احساس می کنم عدم همکاری بین ساختمانهای غیر دولتی وجود دارد. ” به همین دلیل سالها پیش به پروژه Discover the Monuments پیوست.

حتی در این شرایط ، اوضاع پیچیده بناهای تاریخی غیر دولتی به دلیل همه گیری پوستی بدتر شده است. بنابراین ، امور مالی یکی از اهداف اصلی انجمن است. “تسهیلات غیر دولتی هیچگونه خسارتی از دولت دریافت نمی کنند. همه ما سعی کردیم با وزارتخانه ها مذاکره کنیم و همه بدون موفقیت. اگر کل انجمن نشان داده شود ، شاید وزارتخانه فکر کند مشکلی وجود دارد ، “دامپیر امیدوار است.

هیچ کس اجازه ورود قلعه ها و قلعه ها را نمی دهد ، بنابراین چندین ماه است که این بناهای تاریخی ضرر می کنند. به هر حال تعمیر و نگهداری و تعمیرات باید توسط مدیر ارائه شود. “این برای بناهای تاریخی محدود کننده است. ما بسته شده ایم ، اما باید مناطق وسیعی را حفظ کنیم. ما هیچ پولی نداریم و از کسب درآمد برای نگهداری منع شده ایم. ما خود را در مقایسه با ساختمانهای دولتی در یک ضرر بزرگ دیدیم. ما عمدتا شرکتی هستیم که به تجارت آن بستگی دارد. ما از بنیانگذار سهم داریم ، اما او حقوق را پوشش نمی دهد. و ما در مورد تعمیر و نگهداری ، حوادث ، بازسازی صحبت نمی کنیم “، توضیح می دهد كاستلان سوویانوف.

قلعه سوژانوف در حال جمع آوری ضررها و برنامه ریزی برای یک فصل جدید است

فصل گذشته در قلعه سووژانوف عمدتا تحت تأثیر بیماری همه گیر covid-19 قرار گرفت و احتمالاً امسال نیز تحت تأثیر آن قرار خواهد گرفت.

آنها در قلعه جمع می شوند ، اما در عین حال در حال آماده سازی برای فصل جدید هستند. “فصل گذشته بسیار خاص بود. قلعه حدود چهار ماه باز بود. اما در مدت زمان نسبتاً کوتاهی بیش از 54000 بازدید کننده از آن بازدید کردند. ” در پایان سال ، او موفق شد قلعه را برای دو آخر هفته در ماه دسامبر باز کند. علاقه زیادی به تورهای Advent داشت ، حدود پانصد گردشگر به آنها مراجعه کردند. این قلعه فقط از ژوئن تا اواخر سپتامبر کاملاً باز بود. سوویانوف سفرهای بزرگسالان و سفرهای مدرسه را از دست داد. برعکس ، ژوئیه و آگوست قوی بودند. با این حال ، قلعه صدها هزار تاج از دست داد. Castellan گفت: “در مقایسه با سال قبل ، 1.8 میلیون کرون درآمد کمتری داشتیم.” این قلعه به تنهایی 1.1 میلیون تاج از هزینه ورودی و نیم میلیون کرون دیگر برای اقامت از دست داده است. “ما باید تعمیرات و نگهداری قلعه را محدود کنیم. دمپیر گفت: “ما مانند سایر بناهای تاریخی غیر دولتی ، هیچ گونه خسارتی از دولت دریافت نکرده ایم.” با این حال ، او به رژیم ریاضت اقتصادی کمک کرد و بنابراین بودجه متعادلی را حفظ کرد. “آن زمان ما مورد توجه قرار گرفتیم. بدون کمک شخص دیگری ، ما عملیات و کارهای ضروری را تأمین مالی کردیم. ” او امیدوار است که قلعه در ماه مارس افتتاح شود. وی همچنین در حال برنامه ریزی برنامه ای از رویدادهای فرهنگی است. این نمایشگاه به یک نمایشگاه سنتی قلعه ، جشن های سلطنتی ، یک سالن شکنجه پر جنب و جوش و یک جلسه حکاکی کنندگان یا رژه تئاترها و جنگ سی ساله تکیه می کند.

نوسازی قلعه نیز در نظر گرفته شده است. “گرانترین آن امنیت ساکن دیوارهای قلعه داخلی و سنگ تراشی کاخ رنسانس خواهد بود. بودجه دو میلیون کرون است. ما یک پروژه آماده داریم ما منتظر نظر وزارت فرهنگ هستیم که آیا با درخواست پشتیبانی مالی موفق خواهیم شد یا خیر. ” به دلیل covid ، مرمت نقاشی های کلاسیک سال گذشته متوقف شد. “ما می خواهیم مرمت نقاشی های سقف کاخ را به پایان برسانیم. ما با یک اتاق مطالعه سقف در اتاق مردان و اتاق خواب نداریم. ” این همچنین برای بازسازی یک آپارتمان در حومه شهر ، جایی که به جای یک آپارتمان یک آپارتمان تعطیلات ایجاد می شود ، فراهم می شود. این یک محل اقامت متفاوت از خانه شبانه روزی قلعه است که ارائه می دهد. برای خانواده های دارای فرزند برای یک هفته اقامت مناسب خواهد بود. برای عملکرد قلعه و قلعه بدون تعهد در دسترس خواهد بود.



[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *