سایت خبری قاصدک

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

عکس ، ویدئو: گوسفندان نیز باید به آرایشگاه بروند. آنها توسط سلت ها در Nasavrki بریده شدند

[ad_1]

یک خانم مسن که صبح روز شنبه به موزه فضای باز سلتیک در نزدیکی Nasavrki رفت ، اعتماد کرد: “من می ترسم از او آزار دهم.” اما این اتفاق گاهی می افتد. وقتی گوسفندها با قیچی قیچی می کنند صدمات می توانند رخ دهند. مدیر موزه در فضای باز ، که بسیاری از رویدادهای عمومی دیگر را در طول سال برگزار می کند ، جیرجی بله توجه دارد. با یک دست او پشم بریده شده را در دست گرفته و باز می کند ، در حالی که با دست دیگر قیچی پر را نگه می دارد و به آرامی اما مطمئناً اینچ موهای شاخه ای دیگر را می برد. وی با ادامه قیچی توضیح می دهد: “ما سالی یکبار گوسفند قیچی می کنیم ، اما برخی نژادها باید سالی دو بار قیچی کنند.”

ابتدا یک طرف ، سپس گوسفندان چرخانده می شوند ، و طرف دیگر قیچی می شود. جیری تکه های جداگانه پشم را برش نمی زند ، بلکه به تدریج یک تکه بزرگ را جدا می کند و پتوی پشمی ایجاد می کند. گوسفندها گاهی گریه می کنند ، در غیر این صورت او کاملاً آرام است. جیری با لباس مبدل به سلت گفت: “بعضی اوقات اگر سرعت خود را کم نکنیم مورد قضاوت قرار خواهیم گرفت.” اما فقط این نیست ، یک مرد پاهای جلوی گوسفندان ، دیگری پای عقب را نگه می دارد و کمی سلتیک او را آرام می کند و سر او را نوازش می کند. معلم بلانکا گرین ، که وقتی لباس گوسفندان از تن خارج می شود ، می گوید: “وقتی گوسفندان به این روش به ما تحویل داده می شوند ، سم آنها نیز تنظیم می شود ، بنابراین شاخ اضافی را از بین می بریم یا آنها را تمیز می کنیم.”

او به کار خود با پشم گوسفند عرق ادامه می دهد. وی با اشاره به قسمتهای کثیف پشم که از پشت الاغ گوسفند پیدا شده است ، توضیح می دهد: “پشم عرق کرده ، کثیف و زشت است ، بنابراین اولین مرحله پخش پشم گوسفند روی زمین و بریدن لبه های کثیف آن است.” . بنابراین ، پشم باید تمیز شود و به مدت چند ساعت در آب خیسانده شود تا ناخالصی ها حل شود. خانمی با لباس آجری سلتیک سبک به یاد می آورد: “در گذشته چندین بار گوسفندان را قبل از برش برای عبور از آن وارد رودخانه می کردند و به این ترتیب از قبل شسته می شدند.”

روز شنبه گوسفندان با قیچی پر در موزه فضای باز سلتیک در Nasavrki قیچی شدند.روز شنبه گوسفندان با قیچی پر در موزه فضای باز سلتیک در Nasavrki قیچی شدند.منبع: دنیک / لادا سووشکووا“پس شما باید او را ملاقات کنید. ما فکر می کنیم سلت ها آن را روی جوجه تیغی های خارپشت شانه کردند ، “وی در حالی که قبلاً پشم را در دست خود پردازش می کرد ، اضافه کرد.” وی گفت: “من شانه زدن ، پشم چرخاندن و نشان دادن نحوه بافتن یا رنگ آمیزی پشم را دارم.” از جمله ، برای ساخت یک قطعه از نخ. به ویژه زنان باید آن را امتحان کنند ، تولید لباس بیشتر پارکت آنها بود. “از همان کودکی همه زنان سلتیک ، صرف نظر از موقعیت ، مجبور بودند به تولید پارچه بپردازند زیرا مغازه ای وجود نداشت” و همه لباس ها گرین می گوید: “اما خانم های ثروتمند تجهیزات بهتری برای این کار داشتند.”

در حال حاضر گوسفندان دیگری نیز روی میز هستند که منتظر قیچی شدن هستند. این یکی کمی وحشی است و باید پاهای او را محکم نگه داشت. از این گله 18 نفره ، هفت نفر روز شنبه اخراج شدند. فقط حیوانات بزرگتر زیر قیچی می روند. شیاطین کوچک ، همانطور که بره ها به دلیل رنگ تیره آنها نامیده می شوند ، هنوز بریده نشده اند. در سال اول آنها قهوه ای می شوند و فقط پس از آن زمان زمان مدل موهای تابستانی فرا می رسد ، هنگامی که لایه قهوه ای برداشته شد ، گوسفندان فقط پشم نقره باقی می مانند. بعلاوه ، وقتی همه گوسفندان به انبار منتقل می شوند ، بله بلافاصله آنها را کرم می زند. مرد مسئول موزه فضای باز سلتیک در Nasavrki گفت: “من باید همه را بگیرم ، دهانش را باز کنم و یک خمیر کرم کش به گلوی او بپاشم.”[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *