سایت خبری قاصدک

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

عضله را آب کنید ، تکان دهید و تزریق کنید. صدها امدادگر واکسینه شده اند

[ad_1]

“من فکر می کنم همه ما می خواهیم به شرایط عادی برگردیم ، بنابراین باید کاری در این زمینه انجام دهیم. واکسیناسیون قبلاً بیماری های دیگر را ریشه کن کرده است و اگر واکسیناسیون همه گیری را تسکین می دهد ، مطمئناً منطقی است. “، درمورد علت واکسیناسیون وی ، رناتا والاچوا ، رئیس پرستار در بخش ریوی در بیمارستانی در پردوبیس ، توضیح می دهد.

والاچووا ، که از اولین کسانی بود که اولین دوز واکسن را در بخش عفونی یک بیمارستان در پردوبیس دریافت کرد ، افزود: “هر روز در بخش ما می بینم که covid-19 یک بیماری خفیف نیست و تعداد زیادی از مردم را درگیر می کند.”

اکنون صدها نفر از این نوع پزشک وجود دارد. دکتر شارکا کروپاچکووا از طریق دست دویست نفر در روز عبور می کند که مایع نیمه شفافی به آنها می زند. “این واکسن از طریق عضله ، ترجیحاً در عضله دلتوئید ، یعنی تجویز می شود. در ناحیه دست “، کروپاچکووا را توصیف می کند. پس از تزریق ، وی با شخص واکسینه شده خداحافظی نکرد ، فرد سی دقیقه دیگر تحت نظر پزشکان باقی ماند. “رژیم همانند سایر واکسیناسیون ها است. پزشک توصیه می کند که به مدت سه روز از افزایش فعالیت بدنی جلوگیری شود.

گفته می شود که او هنوز با این واقعیت روبرو نشده است که افراد پس از واکسیناسیون عوارض جانبی دارند ، برخی از آنها فقط محل تزریق دردناک است. “تزریق واکسن خود بدون درد بود و من بلافاصله بعد از آن چیزی احساس نکردم. تنها واکنشی که با سایر واکسن ها مشترک بود ، محل تزریق کمی دردناک بود. ”پرستار واکسینه شده تجربه خود را توصیف کرد.

Vít Ulrych ، متخصص سرطان و نماینده پردوبیس ، تجربه مشابهی دارد و همچنین تصمیم گرفت فوراً فرم ثبت نام را پر کند. پس از یک جلسه تلفنی ، وی قرار ملاقات دریافت کرد و اولین دوز واکسن را دریافت کرد. اولریش می گوید: “واکسیناسیون برای ما فرصتی است تا به حالت طبیعی برگردیم ، من توصیه می کنم بیماران سرطانی خود را واکسینه کنم.”

اما قبل از ورود دوز به بدن فرد واکسینه شده ، باید تا حد زیادی ادامه یابد. بطری ها در جعبه های خنک کننده که دمای 70- درجه را حفظ می کنند منتظر زمان خود هستند. فرآیند کروپاچکووا ، که واکسن باید طی کند تا آماده شود ، “باید قبل از استفاده ذوب شود. ویال ها باید به دمای 8-2 درجه سانتی گراد منتقل شوند ، ذوب شدن سه ساعت طول می کشد.” که شامل پنج تا شش دوز است ، باید چندین بار دیگر از دست پزشکان عبور کند. معکوس کردن واکسن توسط پزشکی که سه دهم میلی لیتر مایعات را از ویال خارج می کند و آن را به یک متخصص دیگر بهداشت و درمان می دهد ، توضیح می دهد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *