سایت خبری قاصدک

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

سالروز امروز هیروشیما به ناخود برمی گردد: فقط خانه معمار ما از انفجار جان سالم به در برد

[ad_1]

کاخ اصلی صنعتی و نمایشگاهی استان هیروشیما ، با گنبد مشخص ، تنها به لطف دوام آن در برابر انفجار بمب اتمی در 6 اوت 1945 ، که در 8:15 صبح در ارتفاع 570 متری ساختمان رخ داد ، مقاومت کرد. ویرانه ها در میان یک شهر کاملاً ویران شده کاملاً تنها ماندند و نه تنها برای ژاپنی ها ، بلکه برای کل جهان فرهنگی ، آنها نمادی از تخریب هسته ای و یک حافظه هشدار دهنده شدند.

به این ترتیب ، گنبد اتمی در سال 1945 مشهورترین یادآور رویداد غم انگیز تاریخ جهان شد. بقایای اسکلت بتنی مسلح با دقت حفظ شده ، بنایی است که ژاپنی ها در آنجا به قربانیان مخرب ترین سلاح تاریخ بشریت احترام می گذارند. این ساختمان که در سال 1915 ساخته شد ، در سال 1996 در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید.

در سال 2017 ، جان بیرک ، شهردار ناهود نیز از هیروشیما دیدن کرد.

درباره پرتاب بمب اتم بر هیروشیما و این واقعیت که آثار چک بیشتر در آنجا وجود دارد ، بیشتر بخوانید:

جان بیرک ، شهردار نخود ، با بیان اینکه به لطف یان لتزل ، گفت: “ما عمدتا در مورد یکی از اهالی ناخود صحبت می کردیم و باید بگویم که با وجود رنج هایی که در اینجا رخ داده است ، احساس غرور زیادی کردم. ده هزار و 140،000 نفر.” نخود وارد خانواده بزرگی از شهرهای صلح آمیز جهان شد. “شگفت انگیز است که او چقدر به ناخود محلی و کارش با ژاپنی ها احترام می گذارد.”

یان لتزل در 9 آوریل 1880 در نخود در خانواده هتلدار یان لتزل و همسرش والبورگا متولد شد. او معماری آموخت و با گنبد اتمی خود در هیروشیمای ژاپن که یکی از معدود بناهایی بود که در سال 1945 در برابر انفجار اتمی مقاومت کرد ، معماری آموخت و تاریخ ساخت. معمار یان لتزل در قبرستان شهر قدیمی ناچود ، به نام او ، آرام می گیرد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *