سایت خبری قاصدک

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

رئیس فیلارمونیک: “شکایت هنرمند نیست ، بلکه باید شادی کند”

[ad_1]

“من یک خانواده دارم ، خیلی دوست نداشتم به دور دنیا سفر کنم. من فقط می خواستم روی یک چیز تمرکز کنم. این برای من محقق شد. فقط آدرنالین کمی متفاوت تغییر کرده است. “امروز او با لبخند کمی گفت. سال گذشته شاید مهمترین چالش برای فیلارمونیک بود و مدیر جدید مجبور بود از پس چالشهایی برآید که قبلاً تصورش را هم نمی کرد. امروز ، او یاد گرفته است که با این واقعیت کنار بیاید که این “مدیریت لحظه آخری” است. اگرچه نوازندگان فاقد مخاطب هستند ، اما باید شرایط بهترین ورزشکاران را حفظ کنند. شنوندگان پس از لذت می توانند یک کنسرت را در جریان تماشا کنند یک بازی بسکتبال آنلاین ، همه به عنوان یک کار خیرخواهانه برای مرکز واکسیناسیون در بیمارستانی در پردوبیس است. “پاول سووبودا” می افزاید: “چیزهای خوب قطعاً نباید قطع شود.”

یک روز عادی برای یک نوازنده – فیلارمونیک ، هنگامی که کنسرتی برگزار نمی شود ، چه روزی است؟
در هر صورت ، آنها باید درست مانند ورزشکاران برتر در فرم باقی بمانند. تصور اینکه بعد از چندین ماه بدون کنسرت عمومی ، آنها بلافاصله در فرم عالی قرار می گیرند و اجراهای عالی ارائه می دهند ، خیالی است. بنابراین ، او باید ابزار خود را تمرین و مراقبت کند.

کارگردان در این مدت چه کاری انجام می دهد؟
او سعی می کند از موقعیت به عنوان یک فرصت استفاده کند و از فضای ایجاد شده برای تعمیرات و سرمایه گذاری ها استفاده کند. در عین حال ، در حال معرفی اقدامات ریاضت اقتصادی است. به عنوان مثال ، به دلیل فورس ماژور مجبور شدیم هزینه ورودی را لغو کنیم ، هزینه ورودی را برگردانیم و دائماً مهلت ها را جابجا کنیم و مطابق با مقررات دولت باشیم. آنچه می خواهم به شما بگویم کمی ناخوشایند است ، اما ما همچنین با چیزهای خلاقانه سر و کار داریم – فعالیت های جایگزین ارکستر ، به طوری که انگیزه همه باشد. این ضبط سی دی ها یا ضبط های سمعی و بصری است. علاوه بر این ، اگر فعالیت های خیرخواهانه می خواهید ، پروژه های نوآورانه آموزشی یا خدمات اجتماعی ایجاد کرده ایم. و این لذت است!

آیا می توانید دقیق تر باشید؟
ارکستر فیلارمونیک Pardubice با تأکید بر پروژه های آموزشی ، سالها استثنایی بوده است. بازیکنان برای بازی به مدرسه در سراسر منطقه می رفتند و صبح روز یکشنبه کنسرت های کودکان بسیار محبوب بود. بنابراین اکنون ما در حال آماده سازی مسابقات موسیقی برای کودکان هستیم. در همکاری با شهرداری ، ما همچنین می خواهیم در برابر شهروندان معلول بازتر باشیم و از “فرهنگ برای همه” حمایت کنیم.

وقتی نوازنده ها با مخاطب تعامل ندارند چه تفاوتی دارد؟
این احتمالاً متفاوت است. کسی برون گرا است و اگر می خواهید یک نمایش برقرار کنید ، یک تماس الزامی است. دیگری وقتی هیچ کس یا کسی مزاحم آن نشود ، عملکرد خارق العاده ای ارائه می دهد. در هر صورت ، همه کف دست تشویق ها را می خورند. هر چقدر سکوت را دوست دارم ، در این زمینه ، بعد از یک اجرای اوج ، ترسناک است.

کنسرت های آنلاین چگونه کار می کنند؟ آیا قصد ندارید حتی بعد از بحران کرونر به چیزی شبیه به این ادامه دهید؟
راستش – من این تصور را دارم که حداقل در حباب اجتماعی من در اینترنت ، دنیای جریانها به معنای واقعی کلمه بیش از حد زیاد است. ما تعدادی از آنها را انجام دادیم ، اما از نظر هنری و به ویژه اقتصادی مشخص نیست. به جرات می توانم بگویم که ما اکنون بر روی پروژه های ضبط با ارزش با تأثیر طولانی مدت تمرکز کرده ایم ، از جمله ضبط در شرکت های معتبر خارجی.

صحبت از این کنسرت ها شد ، چگونه تصمیم گرفتید یا به مشترکانی که در سال گذشته فرصت زیادی نداشته اند اجازه استفاده از اشتراک خود را می دهید؟
ما در حال انتقال هزینه اشتراک به سال 2021 هستیم تا بازدید کنندگان عادی صندلی های خود را از دست ندهند. دارندگان بلیط های فردی کنسرت که بصورت آنلاین خریداری کرده اند به طور خودکار پول خود را پس می گیرند. هرکسی که بلیط را به صورت فیزیکی خریداری کرده باشد می تواند به محض باز شدن مراکز اطلاع رسانی ، آن را به همان مکانی که آن را خریداری کرده است برگرداند.

شبکه های اجتماعی در سالهای اخیر به یکی از مهمترین کانالهای ارتباطی تبدیل شده اند. چگونه با آنها کار کردید و چگونه در آن زمان برای شما کار کردند؟
در فصل بهار بازیکنان ما به تنهایی فیلم هایی را از خانه ضبط کردند که تأثیر و تأثیر زیادی داشت. سپس همه این کار را در همه جا انجام دادند. شما چه چیزی را مدام اختراع می کنید و آن. حق با شماست که امروز این یکی از مهمترین کانالهای ارتباطی است. از جمله ، برای به اشتراک گذاشتن کنسرت ها. ما به خوبی می دانیم که در این زمینه نیز کارهای زیادی باید انجام دهیم.

امروزه بسیاری از افراد از نظر ذهنی مطالبه گر هستند. آیا دستورالعملی برای حفظ روحیه خوب در گروه دارید؟
ما به تازگی صندلی های راحت و جدیدی را برای ارکستر خریده ایم ، امیدواریم که آنها شما را خوشحال کنند. اما به طور جدی این کار حرفه ای ها نیست که گریه و شکایت کنند. هنرمند حرفه ای باید لذت موسیقی را گسترش دهد ، نت ها را زنده کند و بنابراین شنونده هایی را که از طریق تجربه خلاقیت بیشتری دارند یا در نتیجه نه تنها از نظر اقتصادی موفق ترند ، الهام بخشد. درک این مسئله بسیار مهم است.

فیلارمونیک بسیاری از رویدادها را برای کودکان ، افراد مسن برگزار می کند ، نظر شما در مورد آنها چیست؟
ما در حال آماده سازی سومین “قسمت” پروژه “فیلارمونیک برای سالمندان” هستیم ، جایی که زیر پنجره ها یا در دهلیزهای خانه سالمندان در منطقه پردوبیس بازی می کنیم ، با رعایت کلیه اقدامات امنیتی. کنسرت های محبوب کودکان بر اساس تعاملی است ، بنابراین ما فقط آنها را برای مخاطبان واقعی تمدید خواهیم کرد.

آیا شما همچنین بر حمایت از استعدادهای جوان ZUŠ Pardubice تمرکز دارید ، چگونه خواهد بود؟
سال گذشته کنسرتی با تکنوازانی از رده های دانش آموزان با استعداد آموزشگاه های موسیقی آماده شد. اکنون ما مسابقه خود را آماده می کنیم زیرا اطمینان داریم که دانشجویان واجد شرایط به انگیزه و اهداف نیاز دارند. بازی انفرادی با فیلارمونیک زیاد نخواهد بود. ما از همکاری با مدارس و پروژه ZUŠ OPEN توسط مگدالنا کوژنا بسیار خوشحالیم.

بیایید حالا کمی تعادل برقرار کنیم. بیش از یک سال کار در فیلارمونیک را چگونه ارزیابی می کنید؟
به عنوان یک تجربه و فرصت عالی. این یک سال شرایط غیر منتظره بود. من معتقدم که من و همکارانم آنها را با افتخار مدیریت کردیم. من خیلی مایلم از همه تشکر کنم

آیا توانستید به اهدافی که تعیین کردید برسید؟
البته ، ما مجبور بودیم به سرعت آرزوهایمان برای بازی در جشنواره های معتبر و تورهای خارجی را فراموش کنیم. ما یک ساختار سازمانی جدید ، یک بخش کنسرت ، یک بخش عملیاتی و اقتصادی داریم و کارکنان یک پرسنل بزرگ دارند. در هر صورت ، ما هنوز در وضعیتی هستیم که من آن را “حکومت لحظه آخری” یا همه حکمرانی لحظه آخر می نامم ، زیرا در واکنش به تغییرات در مقررات دولت واکنش سریع نشان می دهیم.

و اهداف شما برای آینده چیست؟
ما در حال تنظیم آخرین جزئیات فصل بسیار جذاب کنسرت 2021/2022 هستیم و معتقدیم که به دلیل عفونت دیگر محدودیت نخواهد داشت. ما آن را در ماه ژوئن منتشر خواهیم کرد. ما همچنین در حال آماده سازی یک مسابقه برای تصویر گرافیکی تصویری جدید سازمان هستیم و مشتاقانه منتظر شنوندگان خود هستیم!

چه زمانی در نظر دارید اولین اجرای خود را برای آنها انجام دهید؟
این سوال سختی است. خلاصه ، در اسرع وقت.

شما اخیراً محل را بازسازی کرده اید. آیا حداقل فرصتی برای بررسی آنها و تلاش بیشتر داشته اید؟ مزیت یا ضرر آنها در مقایسه با حالت اولیه چیست؟
نکته اصلی تهویه مطبوع جدید و آرام نه تنها در سالن ها بلکه در راهروها است. به طور کلی ، قسمت اجتماعی خانه موسیقی از ظرافت و دوستانه تری برخوردار است. ما از سرمایه گذاری در منطقه پردوبیس بسیار خوشحالیم.

بزرگترین چالش شغلی شما در یک سال گذشته چه بوده است؟
من نمی توانم فقط یکی را انتخاب کنم و احتمالاً نمی توانم قضاوت کنم. لازم است در روزهای کنترل در هنگام بازسازی ساختمان ، نظرات دقیق و مختصر صورت گیرد. (با خنده)

و در مورد شخصی چطور؟ آیا یکی داشتید که برنده شوید؟
حتی یک چالش هم نیست. دختر دوم ما متولد شد و این چیزی است که احتمالاً از همه چیز پیشی می گیرد.

چالش های امسال چیست؟
مطمئناً مجبور می شوم که بیشتر ورزش کنم ، اگر بدوم یا شنا نکنم ، حداقل پیاده روی کنم. برای من آرزوی موفقیت می کنی

کارت کسب و کار:

MgA پاول سووبودا، دکتر ، مدیر فیلارمونیک مجلسی در پردوبیس

تحصیلات: هنرستان Pardubice ، AMU پراگ ، دانشگاه برلین

سن: 33

خانواده: همسر ایوا

کودکان: آنا و ویکتوریا

سرگرمی ها: موسیقی ، اقتصاد ، سیاست های فرهنگی ، جامعه

حقایق:

فیلارمونیک مجلسی پردوبیس ارکستری از نوع موتزارت است که عمدتاً بر تفسیر آثار کلاسیسم ، رمانتیسم اولیه و ساخته های قرن بیستم متمرکز است. گروه مجلسی او به او این امکان را می دهد تا بر روی کار با جزئیات ، دقت در تولید موسیقی و همراهی حساس تکنوازان متمرکز شود.

تاسیس: 1969

رهبر ارکستر فعلی: استانیسلاو واورژینک

بنیانگذار: شهر قانونی پردوبیس

تعداد کارمندان: 44 نفر (شامل مرخصی زایمان)

تعداد کنسرت ها در سال 2019: 110 کنسرت

تعداد کنسرت ها در سال 2020: 59 + 37 پروژه ضبط

مهمترین رویدادها در سال 2020: آخرین کنسرت جشنواره بین المللی در کوتنا هورا

رویدادهای آینده 2021: ما برای Pardubice ، 22 ژانویه 2021 از ساعت 16:30 بصورت آنلاین بازی می کنیم

بازسازی خانه موسیقی و سالن سوک ، محل فعالیت فیلارمونیک: در سال 2019 و 2020 برگزار شد ، سرمایه گذار منطقه پردوبیس بود

ضبط کنسرت کریسمس:

https://www.youtube.com/watch؟v=BtkdwDc5JeE

منبع: یوتیوب

سیلوی اسپریناروا[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *