سایت خبری قاصدک

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

دوره کارناوال آغاز شده است ، اما لباس شب بازی ها در خانه باقی می مانند

[ad_1]

موزه فضای باز وسلی کوپک برای مدت طولانی تعطیل بوده است. در ناحیه کابین های چوبی است که توسط موزه طبیعت در ارتفاع اداره می شود و هر سال لباس های نقره ای هامی ، استودنیس ، وورتووا و بلاتنو جای خود را می گیرند. و در این روستاها است که کارناوال ، به اصطلاح محلی باقی مانده ، برای چندین نسل به صورت خودجوش و به شکل تقریباً بدون تغییر تا به امروز مشاهده شده است. ماسک های کارناوال شکل و عملکرد سنتی خود را دارند ، مردان معمولاً خود را به صورت ماسک در می آورند. موکب کارناوال با یک زن هدایت می شود و کل دهکده را دور می زند. آنها در هر خانه آرزوی موفقیت ، سلامتی می کنند و به صاحبخانه اجازه می دهند که مطابق خواسته های خود آهنگ پخش کند. بیشتر ساکنان نوشیدنی های سنتی ، به ویژه دونات و الکل ، جایزه نقدی تهیه می کنند. این تور با مراسم ذبح مادیان که یکی از ماسک ها است به پایان می رسد و عصر یک مهمانی رقص برگزار می شود.

طبق برنامه ، امسال نوبت به لباسهای نقاشی از Vortová بود ، جایی که گشت توسط آتش نشانان محلی سازماندهی شده است. آنها امسال مخاطب زیادی در موزه فضای باز وسلوکوپک نخواهند دید ، اما احتمال دارد سال آینده پس از فروپاشی همه گیر خود را به هزاران بازدید کننده نشان دهند.

ماگدا کرجیوانوا ، مدیر موزه فضای باز در ویسوچینا در هلینسکو ، گفت: “ما باید اقدامات ضد اپیدمی را دنبال کنیم ، ما در این مورد با موزه روباز والاچین در روژنوف در نزدیکی رادوستیم توافق کرده ایم ، جایی که آنها همچنین مراسم کارناوال برنامه ریزی شده را ترتیب نخواهند داد.”

در حقیقت ، رسم قدیمی را نمی توان با فاصله اجباری و حجاب ترکیب کرد. لباسهای نقره ای بسیار خشن و تماسی هستند ، پوریتان ها می توانند در مورد آزار و اذیت جنسی صحبت کنند – زنان به زمین می خورند و معمولاً این “عمل باروری” را با کمک یک جوجه دریایی ، یک میله پیچ خورده که ماسک های انتخاب شده سعی می کنند زنان را زیر دامن خود فشار دهند ، تجربه می کنند. آنها اما از آنجا که این فقط یک اشاره است ، هیچ کس از آنها عصبانی نیست.

تماشاگران دیگر نیز با بازیگران گشت در تماس نزدیک هستند ، صورت آنها توسط جارو دودکش سیاه رنگ می شود و قرمز به اینجا و آنجا ظاهر می شود. حتی در اینجا نیز نمی توان فاصله مناسب را حفظ کرد.

در اکتبر 2012 ، یک نمایشگاه دائمی از ماسک های کارناوال و گشت از هلینسکو در ذخیره گاه طبیعی Betlém Hlinsko افتتاح شد. این سال 2010 است ، زمانی که دسته های کارناوال دهکده ها و ماسک ها در منطقه Hlinets در فهرست نمایندگان یونسکو از میراث فرهنگی ناملموس بشریت قرار گرفتند. ماگدا کرزیوانوا افزود: “متأسفانه ما همچنین مجبور شدیم ویلاهای بیت لحم را از جمله این نمایشگاه دائمی تعطیل کنیم.”

مراسم نقاب زدن معمولاً در سایر شهرداری ها برگزار می شود. Květa Hudcová ، مستمری بگیر از Dolní Babákov در ، گفت: “گشت توسط آتش نشانان از Včelákov سازماندهی شده است و آنها بسیار خوب هستند ، ما همیشه از لذت زیادی برخوردار هستیم. این نیز برای خزانه آنها یک مزیت است. متاسفانه ، امسال ما باید این سنت را ببخشیم.” هلینک

دوره کارناوال شاد با جشن سه پادشاه آغاز شد و باید سه شنبه قبل از چهارشنبه خاکستر به پایان برسد. سپس ، طبق سنت ، روزه ای عید پاک برگزار می شود و تعطیلات پر از خوراکی های ذبح و پیراشکی های سرخ شده پایان می یابد.

برای تخلیه گسترده:

هر ماسک برای بقایا ، و همچنین جایگاه خود در موکب نقش دارد: مادیان همیشه موکب را هدایت می کند و از پشت به او می دوزد ، به دنبال او یک زن خالدار و ترک ها ، به دنبال پاک کننده دودکش ، کاه و یهودیان ، همه با یک نوار برنجی همراه می شوند.

پس از مراسم درخواست مجوز از دهیار دهکده ، موکب موکب به گشت و گذار در تمام ساختمان های روستا می پردازد. در هر خانه شخص مورد توجه و همسرش از مالک خانه اجازه می گیرند تا یک ماسک را برای بازدید از این خانه ببینند و در عین حال از صاحبان خانه می خواهند چند و چه آهنگ هایی را پخش کنند. موسیقی پخش می شود ، ترک ها می رقصند و بقیه لباس های نقاب ، ساکنان خانه و سایر تماشاگران را متلاشی می کنند و شروع به کار می کنند.

نژادها ملخ را “در حال حرکت” و “برای پرورش” به کشاورزان پیشنهاد می دهند و در مورد سلامتی همه حیوانات س askال می کنند ، اما امروزه که تعداد دام های کمی وجود دارد ، اغلب معاینات سلامتی ساکنان خانه انجام می شود.

رفتگر دودکش ها نظافت رفت و برگشت اجاق گازها و دودکش ها را برای خانوارها مشاهده می کنند ، اما مهمتر از همه وظیفه آنها این است که صورت های همه را با خوشبو کننده با ماده روان کننده تهیه شده از دوده پاک شده روان کنند. ملخ و کاه به آنها کمک می کند تا بینندگان را زیبا کنند.

اما کاه برای بقایای باقی مانده مأموریت مهم تری نیز دارد. طبق افسانه های باروری ، هر زن خانه دار نی را از نی بیرون می کشد تا غازها را به خوبی از بین ببرد و غلتیدن مناسب با نی ، ترجیحاً در لکه های برف ، به تقویت سلامتی و باروری او کمک می کند.

سرانجام ، یهودیان ، که وظیفه آنها تجارت است ، خدمات مختلفی مانند برش ، تراشیدن و سپس کالاهای مختلف ضروری و غیر ضروری را برای فروش دارند.

برای همه این “کار” ، کل لباس نقره از کشاورز با پول اندک ، اما بیشتر یک جشن ، که عمدتا شامل پیراشکی های سنتی و یک لیوان الکل است ، اهدا می شود.

و بنابراین کل دهکده به اطراف صدابرداری می رود تا صدای موسیقی و شادی عمومی را بدست آورد. در عصر ، کل لباس مبدل در یک میخانه جمع می شود تا مراسمی را برای کشتن مادیان برگزار کند. او حکم مادیان را برای گناهان ادعایی و واقعی خواند ، مادیان را محکوم کرد ، و در عین حال به افراد حاضر می گوید که چگونه اندام و قسمت های تنه او را درمان می کنند. پس از شکست مادیان ، کل لباس نقره کلاه را برمی دارد و یک حلقه در اطراف مادیان تشکیل می دهد ، موسیقی یک آهنگ تشییع جنازه را پخش می کند.

پس از مدتی موسیقی دوباره “Kobylka malá …..” شاد به نظر می رسد ، مادیان با یک لیوان الکل زنده می شود و بدین ترتیب صفوف کارناوال پایان می یابد.

در عصر ، تقریباً همه اهالی روستا ، از جمله بسیاری از اسکی بازان ، برای یک توپ نقاب ، همراه با یک گروه برنجی دور هم جمع می شوند. و دوباره گفته می شود که هر کسی که به بالای موسیقی بپرد ، بزرگترین جو دو سر بزرگ خواهد شد و محصول خوبی خواهد داشت. پیش از این ، هنگامی که بقایای آن در روز سه شنبه انجام شد ، موسیقی باید دقیقاً در نیمه شب به پایان می رسید ، زیرا چهارشنبه خاکستر از آغاز روز بزرگ بود. امروز ، جشن های منظم بدون مجازات از شنبه شب تا صبح یکشنبه ادامه دارد.

ما یک کارناوال اضافه می کنیم دستور تهیه مخروط های سرخ شده با دانه های خشخاش به گفته هنرمند ، مردم نگار و نویسنده کتاب آشپزی کامیلا اسکوپووا. این از کتاب “سال دهکده یا تاریخ تقویم دوروتی و جیمز از قرن نوزدهم” است:

خمیر سرخ شده و حتی پر شدن دانه خشخاش چرب! بله ، خیلی سالم نیست ، اما همانطور که در منطقه Chrudim می گویند: “نور سالی سه بار است ، اما فقط یک کارناوال!” بنابراین یک بار چشمهایمان را می بندیم. مخروط های خشخاش یک لذت واقعی است. نیم کیلو آرد گرم شده الک شده ، نصف صاف ، نیمه نیمه درشت آماده کنید. از 4 کیلوگرم مخمر ، یک قاشق چای خوری شکر ، یک مشت آرد و یک لیوان شیر ولرم ، مایه را مخلوط کرده و بگذارید تا روی آن بپزد. مخمر ، 4 کیلوگرم شکر وانیل ، 4 قاشق غذاخوری رام ، 4 کیلوگرم کره ذوب شده ، کمی نمک و 4 زرده تخم مرغ را در آرد مخلوط کنید. در صورت لزوم شیر گرم اضافه کنید تا خمیر سبک منعطفی ایجاد شود. بگذارید خوب خوب شود ، سپس روی صفحه ضخیم تری بچرخید ، چرخ ها را ببرید و با پر کردن دانه خشخاش پر کنید. مایه را کاملا در خمیر ببندید و به شکل مستطیل درآورید. اجازه دهید حداقل 20 دقیقه دیگر مخروط ها روی رول زیر حوله بلند شوند. سپس آنها را در لایه بالاتر روغن تفت دهید تا طلایی شوند. هنگام بیرون آوردن از ظرف ، آنها را سوراخ نکنید ، از ملاقه سوراخ دار یا سیم دار استفاده کنید. مخروط های روغن را تخلیه کرده یا چربی های اضافی را در یک حوله کاغذی خیس کنید. حتی گرم ، با شکر وانیل خوب پاشیده می شود.

پر کردن دانه خشخاش: کوکنار را از قبل امتحان کنید ، پر کردن آن بسیار وقت گیر است و نباید با طعم تلخ تمام شده ناامید شوید. دانه های خشخاش ، با شیر در حال جوشاندن ، سه دقیقه بپزید ، سپس آن را متوقف کنید ، یک قاشق غذاخوری کره ، پودر و شکر وانیل را به مزه ، دارچین و میخک آسیاب شده ، 2 قاشق غذاخوری رم و یک قاشق غذاخوری پودر کاکائو با کیفیت اضافه کنید. بسته به تراکم ، می توانید خامه یا برعکس ، کمی کیک اسفنجی خرد شده یا شیرینی زنجفیلی اضافه کنید. در آخر ، کشمش کوچک را اضافه کنید. مخروط ها با مواد پر شده از سرد پر می شوند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *