سایت خبری قاصدک

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

جوانان جذب شهرهای بزرگ می شوند. داده ها نشان می دهد که روستاهای حاشیه در حال نابودی هستند

[ad_1]

سفر به مرز پایتخت با ماشین تنها چند دقیقه طول می کشد. در سه ربع ساعت می توانید با وسایل نقلیه عمومی به مرکز پراگ برسید. تعجبی ندارد که دهکده میانه بوهمی زلونین در حال رشد است و ساختمانهای جدید در کاداستر آن خانواده های جوان و کودک بیشتری را به خود جذب می کند.

به لطف این ، زلونین به شهرداری با کمترین میانگین سنی جمعیت در کل جمهوری چک تبدیل شد. کمتر از هزار نفر از مردم محلی به طور متوسط ​​30.7 سال سن دارند. آنها همچنین از قهرمان سالهای گذشته ، Central Bohemian Chýňa با میانگین سنی 31.4 سال پیشی گرفتند.

خیلی سریع رشد می کند

“شهردار زلین ، فرانتیسک پولاک ، اظهار داشت:” ما احتمالاً نه تنها جوانترین روستا بلکه بزرگترین جهش از نظر جمعیت خواهیم بود. ” در ده سال گذشته جمعیت روستا تقریباً سه برابر افزایش یافته است.

اما همچنین یکسری مشکلات را به همراه دارد. به عنوان مثال ، ظرفیت مهد کودک دیگر کافی نیست. این روستا تصمیم به ساخت یک پروژه جدید گرفت ، بنابراین طرح منطقه بندی را به نفع امکانات شهری تغییر داد ، اما یکی از مالکان زمین به آن حمله کرد.

“ما برای زندگی فدرال تلاش می کنیم ، ما یک کارناوال ، بازارهای کریسمس ترتیب می دهیم ، یک باشگاه برای افراد مسن تاسیس شده است ، ما تلاش می کنیم جامعه را به هم نزدیک کنیم. اما جایی وجود ندارد. “شهردار پولاک به طور خلاصه گفت.

حلقه در اطراف شهرها

زندگی در نزدیکی شهرهای بزرگتر جوانان را به سایر مناطق جمهوری چک جذب می کند. با این حال ، در میان سه منطقه با جوانترین ساکنان ، مناطقی وجود دارد که مانند انگشتر پراگ و برنو را در آغوش می گیرند.

منطقه ای که کمترین میانگین سنی را دارد منطقه بوهمیای مرکزی است و به دنبال آن پایتخت پراگ ، مناطق استیستاد لابم و لیبرسک قرار دارند.

پیرامون پیر شدن

مکانهایی که به تدریج ناپدید می شوند ، در حاشیه قرار دارند. خواه منطقه ای از مرزهای کل جمهوری باشد یا مناطق جداگانه.

قدیمی ترین روستای جمهوری چک ویسوکا لوتا در منطقه Pelhrimov است که در نزدیکی مرزهای مناطق Vysočina و Bohemian South واقع شده است. جمعیت محلی به طور متوسط ​​66.4 سال سن دارند.

مقام دوم را دهکده مینیس در منطقه پیسک با سی نفر ساکن با میانگین سنی بیش از شصت و یک سال به خود اختصاص داده است.

از نظر مناطق ، به طور متوسط ​​قدیمی ترین ساکنان در نزدیکی مرزهای جمهوری زندگی می کنند – این مناطق از Jesenik ، Klatovy و Karlovy Vary هستند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *