سایت خبری قاصدک

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

تقریباً دو میلیون واکسینه عفونت خود را از دست می دهند. آزمایشات در انتظار آنها است

[ad_1]

حتی امروز آنها می توانند بدون آزمون به رستوران ، یک رویداد فرهنگی بروند و یا از خانه سالمندان دیدن کنند. آنها باید از صبح جمعه دوباره این کار را انجام دهند.

در سکته نیمه شب ، افرادی که 22 روز پیش اولین دوز واکسن را دریافت کرده اند ، به اصطلاح عفونت را از دست می دهند. پس از اتمام واکسیناسیون تا دو هفته اعتبار خواهد داشت. بنابراین ، در مورد رایج ترین واکسن های دو دوز ، چهارده روز پس از دوز دوم.

به گفته وزارت بهداشت ، این تغییر 1.9 میلیون چک را تحت تأثیر قرار خواهد داد ، عمدتا افراد چهل ساله و کمتر.

طبق قوانین فعلی ، بیش از 4.7 میلیون نفر که اولین دوز دارو را سه هفته یا زودتر دریافت می کنند حق ابتلا را دارند. اما اکنون فقط 2.8 میلیون نفر به این افراد تعلق دارند که فردا حداقل دو هفته از تزریق دوم آنها می گذرد.

باز هم برای آزمایش

“هر کسی که دو دوز داشته باشد ، در طی دو هفته محافظت می شود. بقیه باید آزمایش شوند “، وزیر بهداشت آدام وویتچ (برای YES) در مورد تصمیم دولت پنجشنبه گذشته اظهار نظر کرد.

دلیل؟ به گفته متخصصان ، دوره سه هفته ای واکسن اول ، به ویژه در مبارزه با انواع جدید ویروس کرونا ، کافی نیست. به عنوان مثال ، در برابر به اصطلاح دلتا ، که برای اولین بار در هند گرفته شد ، محافظت پس از دوز اول فقط حدود یک سوم است.

در این زمینه ، دولت تعداد آزمایشاتی را که مردم می توانند به صورت رایگان انجام دهند ، تغییر نمی دهد. آنها همچنان از یک آزمایش آنتی ژن در هفته و دو آزمایش PCR در ماه از بیمه درمانی خود برخوردار خواهند شد.

نیمی از چک ها حداقل دوز اول را دارند

در حال حاضر ، 5.1 میلیون چک حداقل دوز اول را دریافت کرده اند ، یعنی. 48 درصد از کل جمعیت. یک سوم هم اکنون با واکسیناسیون کامل از مراکز واکسیناسیون یا پزشکان عمومی خارج شده اند.

بیشترین سهم از دامنه واکسیناسیون توسط آماری بهداشت در گروه سنی بالای هفتاد سال گزارش شده است. حدود سه چهارم مردم قبلاً واکسیناسیون کامل انجام داده اند. با این حال ، صد هزار نفر از آنها هنوز منتظر اولین پنچری یا مهلت قانونی هستند.

در مورد شهرداری های منفرد با اختیارات گسترده ، آنها در واکسیناسیون در پاتسوف در منطقه Pelhrimov ، که 58 درصد از مردم حداقل دوز اول را دریافت کرده اند ، بیشترین فاصله را دارند. برعکس ، بدترین حالت Yablunkov در منطقه Friedek-Mistek با 37 درصد واکسن با دوز اول است.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *