سایت خبری قاصدک

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

برای کودکان مبتلا به اوتیسم ، آزمایشات استرس زا است. با این حال ، این وزارتخانه استثنایی را مجاز ندانست

[ad_1]

استثنایی که موسسه ملی اوتیسم ، شورای ملی افراد دارای معلولیت یا کودکان ماه کامل ، نمایندگی در وزارت بهداشت ، تصویب نکرد. والدین کودکان اوتیسم می توانند آزمایشات استرس را با فرزندان خود انجام دهند یا در خانه در کنار آنها بمانند.

“تحت رژیم آزمایش فعلی ، كودكانی از حضور در مدرسه اجباری خارج می شوند كه به دلیل ناتوانی ذهنی یا اختلال رشد عصبی (اختلال طیف اوتیسم) ، نتوانند تست سواب بینی را پشت سر بگذارند یا به دلیل درجه ضعف ، برای آنها متناسب نمی شود. استرس زا ، “وی در نامه ای سرگشاده از اتحاد برای حمایت فردی ، انجمن حرفه ای چک برای آموزش فراگیر و کودکان ماه کامل ، خطاب به وزارت آموزش و پرورش و فرمانداران گفت.

به گفته مدیر اجرایی “کودکان ماه کامل” ، محرومیت می تواند برای کودکان دارای معلولیت ذهنی و والدین آنها بسیار استرس زا و مضر باشد. “ورونیکا ژاچکووا” هشدار می دهد: “این مدرسه با آموزش و پشتیبانی همه جانبه از كودكان پشتیبانی می كند كه نمی تواند در دراز مدت در خانه جایگزین شود. ما اطمینان داریم كه چنین تاثیری بر حق اساسی كودك برای تحصیلات توجیه پذیر نیست.” به همین دلیل است که هر سه سازمان از وزارت آموزش و پرورش و مناطق می خواهند تست های جایگزینی را ارائه دهند که به کودکان دارای معلولیت ذهنی یا معلولیت عصبی اجازه می دهد شخصاً در محیط مدرسه تحصیل کنند.

موسسه ملی اوتیسم نیز به مسئله آزمایش کودکان مبتلا به اوتیسم پرداخته است. “والدینی که با آزمایش و عدم آزمایش کودکان موافق نیستند ، به سازمان ما مراجعه می کنند. ما هر دو گروه را درک می کنیم. اما متأسفانه نمی توانیم در این زمینه کاری انجام دهیم ، اطلاعات بیشتری کسب کردیم ، اما وزارت بهداشت با این مشکلات مقابله نمی کند استثنائات ، حتی در مورد کودکان ، که در آزمایش موفقیت آمیز نیست ، “در بیانیه ای از NAUTIS آمده است. این مituteسسه درخواست معافیت عمومی نکرد ، بلکه فقط امکان آزادی کودکانی را که در این آزمون شرکت نمی کنند ، قرار داد و تصمیم را به ارزیابی فردی مدرسه سپرد.

آنها همچنین در مورد آزمایش کودکان مبتلا به اختلالات طیف اوتیسم در بیمارستان توانبخشی روز کودک در Hradec Králové اطلاعات دارند. وی گفت: “دو بار تست دادن در هفته بار استرس بزرگی برای پسرم بود. او همیشه به زور می زد ، گریه می كرد و چشمانش را می بست. ما می ترسیدیم كه او را به بیمارستان برگردانیم ، در غیر این صورت خیلی زیاد خواهد شد.” مادر اوتیسم پسر ، که می خواست ناشناس بماند. حتی کیت های تست معیوب نیز به تست بی دردسر کمک نمی کنند ، بنابراین برخی از کودکان مجبور بودند روند استرس زا را مکرراً طی کنند.

خوشبختانه ، به دلیل وضعیت اپیدمیولوژیک فعلی ، کودکانی که به بیمارستان Hradec Králové می آیند این هفته آزمایش شده اند. اگرچه والدین می گویند طی دو هفته گذشته آزمایش برای برخی از کودکان بسیار استرس زا بوده است ، اما پیشنهادی به مدیر مدرسه ارائه نشده است. میلوسلاوا زیتکووا گفت: “هیچ یک از والدینم برای شکایت به من مراجعه نکردند.”

از طرف دیگر ، کودکستان Pardubice Integration و مرکز توانبخشی Lentilka از آزمایش اجباری کودکان جلوگیری می کنند. گابریلا بلکووا ، مدیر مدرسه ، گفت: “ما در شبکه مدارس نیستیم ، بنابراین آزمایش برای ما اعمال نمی شود ، که من از آن بسیار خوشحالم ، زیرا ما نمی توانیم آن را به هیچ وجه تصور کنیم ، چه رسد به معلمان.”[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *