سایت خبری قاصدک

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

بدون آزمون؟ بدون آواز! مزاحمت ، منظور والدین است. به گفته مدارس ، این امر قابل اجرا نیست

[ad_1]

بازگشت کودکان به مدرسه به احتمال زیاد با هرج و مرج همراه خواهد بود. اگر برخی از والدین تصمیم بگیرند که نمی خواهند فرزند خود را در مدرسه آزمایش کنند ، فرزندان آنها کمی تنها هستند. آنها در ناهارها و صبحانه های مشترک شرکت نمی کنند و نمی توانند در طول کلاس بخوانند یا تمرین کنند. برخی از والدین مخالف هستند و تصمیم وزارتخانه را تبعیض آمیز می دانند. مادر ساندرا فرینت پاسخ داد: “بوی مزاحمت می دهد.”

بسیاری از والدین از مدیران مدارس انتظار پاسخ دارند. مونیکا پروچازکووا در پاسخ به سوال دنیک در مورد اقدامات جدید گفت: “مدیران باید این توصیه ها را نادیده بگیرند.”

“ما آزمایش کودکان را در مدرسه ترتیب می دهیم. متأسفانه ، ما نمی توانیم از این امر جلوگیری کنیم. اگر کسی آزمایش نکند ، ما به والدین هشدار می دهیم که فرزندشان باید مطابق قوانین از محافظت کامل در طول روز برای حفره دهان استفاده کند. اما در عین حال ، من به آنها خواهم گفت که مدرسه حق کنترل این تعهد را ندارد. ” گفته می شود که این قانون توسط آموزش و پرورش برای دسترسی برابر به آموزش تنظیم می شود و نه توسط رهبری وزارتخانه.

شروع سال تحصیلی به احتمال زیاد موانع زیادی را برای مدیران در برنامه ریزی درسی آماده می کند. “ما آزمایش کودکان را در مدرسه ترتیب می دهیم. متأسفانه ، ما نمی توانیم از این امر جلوگیری کنیم. اگر کسی آزمایش نکند ، ما به والدین هشدار می دهیم که فرزندشان باید مطابق مقررات از حفره دهان در تمام طول روز محافظت کند. ” وی افزود: “در عین حال ، من به آنها خواهم گفت که مدرسه حق کنترل این تعهد را ندارد.” گزارش شده است که سمتانا از قانون مدرسه در مورد دسترسی برابر به آموزش پیروی می کند ، نه رهبری وزارتخانه.

به عنوان مثال ، مدیر دبیرستان Ústí nad Orlicí ، مارک هافمن ، از امتحانات دانش آموزان در ابتدای سال استقبال کرد. با این حال ، او معتقد است که اقداماتی که برای دانش آموزان بدون آزمون اعمال می شود ، تأسف بار است. وی همچنین انزوای جزئی آنها را ناپایدار می داند. او گفت: “در شرایط واقعی در مدرسه ، من فکر می کنم در صورت وجود تعداد زیادی از این موارد استثناء سخت خواهد بود.”

میلوسلاو دوشک ، مدیر مدرسه ابتدایی Jan Amos Comenius در Brandish nad Orliczi ، این را به همین شکل می بیند. وی گفت: “با توجه به اینکه در پایان سال تحصیلی گذشته هیچ معاینه کننده و حفاظ تنفسی نداشتیم ، فرض می کنم که شروع سال تحصیلی بدون هیچ مشکلی و با آرامش در مدرسه ما انجام شود.”

آنها همچنین به بازگشت مسالمت آمیز دانشجویان به لیتومیسل امیدوارند. “من در حال آماده سازی نامه ای به والدینم هستم تا به من هشدار دهند که اگر آنها مایل به مشارکت نباشند ، کودکان با انزوای ناخوشایند دیگران روبرو خواهند شد. و امیدوارم همه ما بخواهیم از این امر جلوگیری کنیم. “

یوزف کوزل ، مشاور آموزش منطقه ای از اظهارنظر در مورد اقدامات جدید خودداری کرد. وی گفت: “در حال حاضر ، من فقط تولیدات رسانه ای مختصر را می دانم ، پاسخ دادن به آن محکم نخواهد بود.”

کودکان ، به استثنای دانش آموزان پایه اول ، در 1 ، 6 و 9 سپتامبر آزمایش کرونا خواهند شد. برای دانش آموزان کلاس اول ، آزمون فقط در روز دوم مدرسه آغاز می شود. علاوه بر آزمایش های آنتی ژن ، خود مدارس نیز می توانند از آزمایشات PCR استفاده کنند ، اما باید خود آنها را ترتیب دهند. آنها می توانند مبلغ 200 تاج را از آنها پس بگیرند.

به گفته وزیر Vojtech ، شرایط مشابه برای آزمایش باید برای کارکنان مدرسه اعمال شود. اگر واکسیناسیون را کامل کرده یا در 180 روز گذشته به کووید -19 مبتلا شده اند ، نه کارکنان و نه کودکان نباید آزمایش شوند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *