سایت خبری قاصدک

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

بحران شخصی در بیمارستان خواهران اوکراینی او را از دردسر نجات نمی دهند

[ad_1]

این شهر آماده ارائه آپارتمان به پزشکان و پرستاران یا کمک به قرار دادن فرزندان خود در مدارس و مهدکودک های کرودیم است. “اما یک مشکل وجود دارد – اگر پرستاران اوکراینی به ما مراجعه کنند ، پس از یک سال باید امتحانات چکی ، شفاهی و کتبی را با موفقیت پشت سر بگذارند. اما این برای بسیاری از آنها غیرممکن است ، بنابراین آنها از بیمارستان به بخش خصوصی می روند. در آنجا آنها با خوشحالی به عنوان پرستار کار می کنند. و بیمارستان باید به جستجو ادامه دهد. “

او نقطه شروع را نوعی هماهنگ کننده برای آشنا ساختن اوکراینی ها با کار و زندگی روزمره ، توضیح رسوم و رسوم چک در مورد آنها و همراهی آنها با آموزش فشرده زبان چک می داند. “من حتی فراتر می رفتم. من با یک پیشنهاد برای مهاجرت به ما به مادران 16 ساله در اوکراین مراجعه می کردم ، که از یک آپارتمان رایگان ، کار و آموزش مطمئن در دانشکده پزشکی ما برخوردار خواهند شد. به این ترتیب ما پرستاران جوان را آموزش دهید. با آگاهی خوب از آینده. چک “، پیلنی برنامه های خود را ارائه داد و وضعیت بیمارستان را بسیار بحرانی تلقی کرد.

ما قبلاً در مورد موضوع نوشتیم:

همانند پیلنی ، بیمارستان بیمارستانی پردوبیسه چهار سال پیش در فکر این بود که به پروژه ای با هدف ساده سازی و تسریع پذیرش متخصصان واجد شرایط بهداشتی از اوکراین پیوست.

18 پرستار به بیمارستان در منطقه Pardubice آمدند تا در چارچوب پروژه اوکراین کار کنند. در حال حاضر ، چهار پرستار از این پروژه در بیمارستان پردوبیسه مشغول به کار هستند و پنجمین نفر دارای امتحان گواهینامه در مقابل خود هستند.

“مشاغلی وجود دارد که در حال حاضر نمی توانند توسط نامزدهای چک تکمیل شوند. علاوه بر این ، کیفیت متخصصان بهداشت از اوکراین بسیار خوب است ، نه تنها از نظر تخصص. ادغام آنها در تیم به دلیل نزدیک بودن دو زبان نسبتاً سریع است. فرماندار مارتین نتولیتسکی گفت. در اینجا اتحاد مجدد خانواده های اوکراینی متخصصان بهداشت از طریق استقرار کودکان در مدارس و میانجیگری مسکن پیش بینی شده بود.

و چه چیزی در چهار سال تغییر کرده است؟ 18 پرستار به بیمارستان در منطقه Pardubice آمدند تا در چارچوب پروژه اوکراین کار کنند. “برای انجام کار تمام وقت یک پرستار عمومی در جمهوری چک ، آنها باید در امتحان گواهینامه و امتحان زبان چک قبول شوند. هر یک از پرستاران مربی چک خود را داشتند ، بیمارستان نیز از آنها پشتیبانی اداری می کرد. . “، Netolitsky اضافه شد.

وضعیت مشکل در همه بیمارستان های منطقه وجود دارد:

وی افزود که در حال حاضر چهار پرستار در بیمارستان پردوبیسه روی این پروژه کار می کنند و پنجمی نیز امتحان گواهینامه را در پیش دارند.

همانطور که مشاهده می شود ، اوکراینی ها از سیستم درمانی چک پشتیبانی چندانی ندارند. اگرچه آنها تحصیلات خوبی دارند و بسیاری از آنها تجربه دارند ، اما در بیمارستان ها کار نمی کنند و عمدتا به دلیل موانع زبانی پرستار در خانه های مراقبت های اجتماعی می شوند.

میلان جیروسکا ، مدیر تختخوابها و مرکز اجتماعی بازنشستگان تأیید کرد: “ما در اینجا پرستارانی داریم که پرستار سابق هستند. از نظر مهارت در زبان چک ، این مورد جداگانه است ، اما اکثر آنها با مشتریان و همکاران خود موافق هستند.” در کرودیم[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *