سایت خبری قاصدک

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

بازسازی در اسویانوف: دیوارهای قلعه با میله های فولادی تقویت شده است

[ad_1]

“ما باید اطلاعات مربوط به سنگ تراشی کاخ رنسانس ، دیوارهای گوتیک قلعه داخلی و دیوارهای باغ را ارائه دهیم. این ساخت و ساز گسترده ای است که ما مدتهاست در حال برنامه ریزی آن هستیم. در صورت وخیم تر شدن ، آسیب استاتیک و ترک مشاهده کردیم. متأسفانه ، آنها در حال رشد بودند. ” آنها برای پرداخت یارانه تعمیرات به وزارت فرهنگ مراجعه کردند و موفق شدند. آنها دریغ نکردند و بلافاصله در حالی که قلعه برای عموم مردم بسته بود کار خود را آغاز کردند.

طبق آمار ، تغییرات دما ، رطوبت و تنش های داخلی در شکاف دیواره ها منعکس می شود. برجستگی منجر به نقض اتصالات داخلی سنگ تراشی می شود. “وضعیت اضطراری یک برآمدگی بزرگ روی باغ رستوران بود. سال گذشته ما به طور پیشگیرانه با ساخت تیر از این پشتیبانی کردیم. من واقعاً می ترسیدم که مقداری سنگ تراشی سقوط کند. كاستلان گفت: “حتي خود كارگران نگرانند كه چگونه تعميرات خراب شود.” بازسازی خواستار است. کارگران بیش از صد حلقه چاه در دیوار عظیم کاخ حفر کردند که طول آنها تا پنج متر هم می رسید. یک چاه پنج متری یک ساعت ، گاهی حتی دو ساعت طول می کشد.

“ما باید هنگام ساخت سوراخ هایی به طول پنج متر ، سنگ تراشی را تقویت کنیم. با توجه به چاه های آزمایش ، می دانیم که در زیر دیوار دو متری فقط بخشی از حوضچه باطله در زیر خاک وجود دارد ، در غیر این صورت خود سنگ است “، توضیح داد لوکاش نووتنی ، پیمانکار اصلی کارهای ساختمانی در اسویانوف. او با یک شرکت تخصصی همکاری می کند که تجربه مداخلات مشابهی را در مورد بناهای تاریخی دارد. از جمله ، دیوار حائل در Letovice زیر جاده اصلی سابق به Brno را بازسازی کرد. وی همچنین دیوار پارک قلعه را در اسلاکوف بازسازی کرد. در سوویانوف ، این شرکت از میله های مته استیل استفاده می کند ، که به عنوان تقویت کننده عمل می کنند و از یک مخلوط سیمان خاص استفاده می کنند. “این سنگ تراشی را با پایه سنگ و مناطقی که پساب پرانی بین سنگ تراشی و توده سنگ وجود دارد متصل می کند. کارگران ترکهای کوچکتر را با لوله های تزریق تقویت می کنند. آنها سنگ تراشی را با هوا ، آب تمیز می کنند و آن را با کف سیمان پر می کنند ، که تمام نقص ها را حتی در داخل دیوار پر می کند. دامپیر افزود: “همه امنیت باید زندگی دیوارها را برای نسل های آینده تضمین کند.”

همه گیری کوید نشانه عملکرد بناهای تاریخی برای یک سال است. کاستلان سوویانوا اکنون نمی داند چه زمانی گردشگران می توانند به قلعه بازگردند. “اگر زمان عادی بود ، ما دو ماه کار می کردیم. و این ماههایی است که قبلاً بیشترین بازدیدکننده را داشته ایم. مردم در ماه مارس و آوریل خیلی سوار شدند. ما از هزینه ورودی پول نداریم. “دمپیر با اشاره به اینکه آنها حتی حق جبران خسارت دولتی را ندارند ، گفت: این قلعه متعلق به شهر Polichka است و به عنوان یک سازمان جانبی اداره می شود. آنها حتی هزینه آزمایش covid-19 را نیز دریافت نمی کنند. برای کارمندان شرکت بیمه درمانی. با این حال ، میلوس دمپیر تسلیم نشد و به همراه سایر افراد دیگر در انجمن یادبودهای باز غیر دولتی خواستار غرامت شد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *