سایت خبری قاصدک

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

اپیدمی ویروس کرونا در منطقه در حال ضعیف شدن است. اما مردم هنوز هم برای عزیزانشان می ترسند

[ad_1]

در روز چهارشنبه ، 19 مه ، وزارت بهداشت 22 مورد تازه تأیید شده covid-19 را در منطقه پردوبیس ثبت کرد. این میزان نصف چهارشنبه هفته گذشته و سه برابر کمتر از چهارشنبه گذشته است.

اولگا هگرووا ، اپیدمیولوژیست منطقه گفت: “روند نزولی از نیمه دوم ماه مارس آغاز شد و آمار بسیار خوبی به نظر می رسد. پس از بیش از هشت ماه ، بیمارستان های منطقه پردوبیس نیز از روز دوشنبه اجازه ملاقات با بیماران را داده اند. در حالت محدود ، یک نفر به مدت نیم ساعت و احتمالاً از مراقبت های ویژه به بخش استاندارد مراجعه می کند. انجام تست منفی اجباری است و زمان مراجعه به نیم ساعت محدود می شود.

تعداد تولید مثل ، که میزان شیوع همه گیری را نشان می دهد ، از اواسط آوریل به طور مداوم زیر یک مقدار است. این نشان دهنده کند شدن شیوع آن است ، اما هنوز چهار پنجم مردم جمهوری چک همچنان نگران سلامتی عزیزانشان و محدودیت های مراقبت های بهداشتی برای بیماران دیگر غیر ویروس کرونا هستند. این موضوع از نظرسنجی ماه آوریل مرکز تحقیقات افکار عمومی مشخص است.منبع: مرکز تحقیقات افکار عمومیمنبع: مرکز تحقیقات افکار عمومیمنبع: Dnevnik / Zlata Bauerova

“در مقایسه با نظرسنجی ماه فوریه ما ، تعداد افراد نگران بستگان تغییر نکرده است. با این حال ، تعداد افرادی که از محدودیت مراقبت های بهداشتی خارج از بیماران آشکار می ترسند ، پنج درصد کاهش یافته است. در همان زمان ، ترس از ظرفیت کافی بیمارستان در میان مردم کاهش یافته است. در ماه آوریل ، 57 درصد از مردم با آنها اشتراک داشتند ، دو ماه زودتر 67 درصد “، مارتین اسپورنی از انستیتوی جامعه شناسی در آکادمی علوم چک گفت.

همانطور که در ماه فوریه ، نیمی از پاسخ دهندگان نگران سلامتی خود به دلیل شیوع ویروس کرونا بودند. تعداد افرادی که پس از شیوع ویروس کرونا در سال گذشته جان خود را از دست داده اند ، در سراسر کشور به 30،000 نفر نزدیک می شود. در کل اپیدمی در منطقه پردوبیس در 19 مه ، در مجموع 1427 نفر که از نظر آزمایش covid-19 مثبت بودند ، فوت کردند.

مرکز تحقیقات افکار عمومی متعلق به انستیتوی جامعه شناسی آکادمی علوم جمهوری چک است. این مطالعه توسط نویسندگان بین 26 مارس و 15 آوریل بر روی هزار نفر از جمهوری چک بالای 18 سال انجام شده است.

تقریباً 47،300 نفر در منطقه قبلاً کل مراحل واکسیناسیون را انجام داده اند. شهرستان وعده واکسن های بیشتری را علیه Pfizer داده است. میخائلا ماتوشکووا ، معاون فرماندار بهداشت گفت: “در هفته آخر ماه مه ، ما انتظار تحویل بیش از 29000 دوز برای واکسیناسیون را داریم که به لطف آن در حال آماده سازی افتتاح سه مرکز واکسیناسیون دیگر در کرالیکی ، پولیچکا و لانشکرون هستیم.” در آینده ، رهبری منطقه می خواهد واکسیناسیون را مستقیماً در بیمارستان های منطقه پیدا کند.

“در Svitavi ، ما باید با انتقال از طبقه همكف موجود كارخانه مقابله كنیم ، زیرا واضح است كه در هنگام برچیدن در زمینه فرهنگ ، آزاد سازی فضا ضروری خواهد بود. ما همچنین می خواهیم سالن Jan Kašpar در Pardubice را تا پایان ماه سپتامبر ترک کنیم. ” با توجه به تعداد کم آلوده از روز دوشنبه ، 24 مه ، امکان سازماندهی رویدادهای فرهنگی برای حداکثر هزار نفر در فضای باز و پانصد نفر در داخل وجود دارد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *