سایت خبری قاصدک

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

اپیدمیولوژیست ها و موسسات حقوقی از بازگشت بچه ها به مدرسه در روز دوشنبه خجالت می کشند

[ad_1]

کلاسها در یک کلاس چرخش هفتگی جایگزین می شوند. در همان مناطق ، همه کودکان می توانند به مهد کودک ها برگردند ، حتی بدون حجاب و آزمایش. از نظر اپیدمیولوژیست ، چنین بازگشت زودهنگام به مدرسه تعجب آور است ، زیرا توسعه همه گیر هنوز به طور کامل این مسئله را برآورده نمی کند.

افتتاح مرحله دوم مدارسافتتاح مرحله دوم مدارسمنبع: منطقه پردوبیس

در ابتدا ، دولت شرط بازگشت به مدارس را حداکثر 100 مورد مثبت از هر 100000 نفر در منطقه تعیین کرد. با این حال ، تاکنون ، تنها سه منطقه در جمهوری چک از چنین محدودیتی برخوردار هستند. امروز 120 مورد در پردوبیس وجود دارد. این تعداد هر هفته حدود 18 درصد کاهش می یابد.

“وضعیت اپیدمی در منطقه پردوبیس در حال حاضر به کودکان امکان بازگشت به مرحله دوم مدارس ابتدایی را می دهد.
میزان بروز کنونی در هفت روز گذشته به طور متوسط ​​120.2 نفر در هر 100000 نفر جمعیت آلوده است. دانش آموزان نیز تحت همین رژیم به مدارس کارلووی واری ، هراودک کرالو ، پلژن ، بوهمیای مرکزی و پراگ برمی گردند. بنابراین ما به موج اول مناطق تعلق داریم. “

تا دیروز ، برخلاف منطقه گرادتس کرالوو ، بازگشت زود هنگام دانش آموزان به مدارس به نظر نمی رسید. وی روز سه شنبه به دنیك گفت: “حدس می زنم كه ما می توانیم به فکر بازگشت به هفته آینده در هفته آینده باشیم. این بدان معناست كه آنها می توانند در 11 ماه مه به مدرسه بروند ، اما این فقط تخمین زده شده است.”

“البته آخرین حرف وزارت بهداشت است. ما هنوز تصور نمی کنیم که دانش آموزان کلاس 2 به مدرسه برگردند. فرکانس هفتگی این را نشان نمی دهد. “، گفت: لنکا لابودووا ، مدیر گروه بهداشت منطقه ای برای کودکان و نوجوانان.

اما برخی از مدیران مدارس نیز متعجب و ناراحت هستند. “من در مورد بازگشت دانش آموزان کلاس دوم در روز دوشنبه در حدود یک ساعت اطلاع دارم. باورکردنی نیست حالا من با معاون وزیر آموزش و پرورش صحبت کردم ، ما مدیران نمی دانیم ، شهرداری نمی داند. من دیگر حرفی برای نحوه برخورد دولت با ما ندارم. ما مورد دوم را درک کردیم ، “گفت فیلیپ پاتلویچ ، مدیر دبستان Studanka.

وی اطلاعات لحظه آخری را مسئله بزرگی می داند. “منطقه بوهمیای مرکزی و پراگ در نظر گرفته شد ، حتی یک کلمه در مورد مناطق دیگر گفته نشد. ما از رسانه ها می آموزیم که مناطق لیبرس و پردوبیس و سایر مناطق نیز در این امر دخیل هستند. آنها درک نمی کنند که ما باید معلمان متوسطه را برای تست آموزش دهیم. و همچنین تهیه مواد اولیه سفره خانه در روز دوشنبه تا آنها بتوانند برای سایر دانش آموزان غذا بپزند. “

“فردا و همکارانم آن را برنامه ریزی و سازماندهی خواهیم کرد ، و ما در این زمینه بسیار انعطاف پذیرتر از دولت خود هستیم. روز دوشنبه ، جلسه ای را صبح زود برگزار می کنیم تا معلمان ارشد نیز بتوانند تست زنی را یاد بگیرند. اما پاتلوویچ اعتماد کرد: اما همه چیز به عنوان آزمونی از طرف دولت به من خواهد آمد ، چه چیز دیگری را تحمل و مدیریت خواهیم کرد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *