سایت خبری قاصدک

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

اولین پین نقشه را در شهر Trnávka وارد می کنیم

[ad_1]

تحریریه دنیک پروژه Špendlík را بر روی نقشه راه اندازی کرد. در منطقه Svitavi ما هفته آینده پروژه ای را آغاز می کنیم شهر ترناوکا.

چگونه در ترناوکا زندگی می کنید ، چه چیزی شما را نگران می کند و جامعه شما می تواند به چه چیزی افتخار کند؟ نظر خود را در مورد نظرات در فیس بوک یا از طریق ایمیل برای ما بنویسید [email protected]. می توانید س toالاتی را به شهردار میلان شدای اضافه کنید ، که با او مصاحبه خواهیم کرد. ما همچنین از توصیه های شما برای افراد جالب ترناوکا یا کسانی که به “بهتر” کردن روستای شما کمک می کنند خوشحال خواهیم شد.

ما از چهارشنبه تا جمعه 13-15-15 در اینجا از طریق وب سایت به شما در مورد کل بازدید از این روستا اطلاع خواهیم داد. ژانویه 2021

شهرداری های وب: www.mesteckotrnavka.cz

عکس گویامنبع: دفتر خاطرات

از تاریخچه روستا:

شهر ترناوکا و اطراف آن به منطقه استقرار قدیمی تعلق دارد ، جایی که از عصر حجر آثار باستانی می توان یافت. این منطقه در مرز شیار Boskovice ، به نام Mala Hanna و حوضه Lanschkroen واقع شده است. در حال حاضر این مکان در چشم انداز ، با جویبارها و چشمه های آب زیاد ، باعث عبور یک انسان شکارچی به اینجا شد ، و بعداً یک انسان-کشاورز در اینجا ساکن شد. عصر مفرغ نه تنها با یافته های مادی از تبر ، داس ، سوزن و سفال ، بلکه با شهرک مستحکم “Obersko” ، “Hrube kolo” و شهرک مستحکم در نزدیکی Velke Opatovice نشان داده شده است. اسنادی از دوره لاتین و از امپراتوری بزرگ موراوی وجود دارد. این مسکن با شهرک مستحکم عظیم “حاشیه” در بالای کرژنف مشهود است.

علاوه بر این ، منطقه ای است که Olomouc را با Litomysl متصل می کند. قدمت منطقه مالا هانا به سال 1078 برمی گردد ، زمانی که شاهزاده خانم اوتیمیا ، همسر شاهزاده اتو اول ، در ابتدا املاک Usobrno را به همراه جنگل و روستاهای اطراف صومعه بندیکتین هادیسکو در نزدیکی اولوموچ اهدا کرد.

منطقه Třebov اولین بار در سال 1234 در رابطه با تأسیس صومعه سیسترسیان در Předklášteří در Tišnov ذکر شد. مدتی در همین زمان ، منطقه Třebov به مالکیت اربابان Osek تبدیل شد ، که به استعمار چشم انداز ادامه دادند. اولین شواهد از وجود شهر موراوسکا تربووا به سال 1270 برمی گردد ، زمانی که کمک مالی دیگری به صومعه کرونا در نزدیکی تربارژوف ، یک سفارش از ارامنه آگوستین انجام شد.

از شهر جویکو در سندی ذکر شده است که وجود آن را در سال 1291 به عنوان یک شهر سلطنتی مستند می کند.

املاک ترناوکا

شواهد غیرمستقیم وجود ترناوکا یا قلعه بالای ترناوکا به سال 1280 برمی گردد ، زمانی که پیشوای لیتومیول از آقای Ctibor شکایت کرد که از قلعه خود به کالاهای صومعه ای و مردمش آسیب می رساند. از نام این آقا چنین برمی آید که Ctibor of Lipnice ، سلف اربابان Cimburk و قلعه بالای Trnávka است.

احتمال وجود ترناوکا در اوایل قرن سیزدهم به طور غیر مستقیم با کشف حدود سه هزار دینار موراویایی ، ققنوس های اتریش و یک گلدان ثابت می شود.

اولین ذکر کتبی مربوط به سال 1308 است. در آن زمان برنارد از کیمبورک ، پسر کتیبور از لیپنیس ، همانطور که صریحاً با رضایت همسرش جوفیا و پسران گمنامش اعلام شد ، سیزده مزارع ، آسیاب و حیاط در روستای پاتسوف به استنیمیر لتوویس فروخته شد .

در آن زمان ، پاتزوف از قبل با قانون مربوط به چرخه ، که در منشور مشخص شده بود ، هدایت می شد. شاهدان حاضر از روستاهای اطراف ، از جمله وروتسلاو از مزیهورجی ، فردریش از رادکوف ، زبیسلاو از ترناوکا ، اشراف از ولکه اوپاتوویس ، رومبرک ، لیسیس ، لتوویس و کرتین مستند شده اند. برنارد از برادرش Ctibor كه بدون نام خانوادگی از او نام برده شد ، خواست مهر خود را ببندد.

بر خلاف سند اول در سال 1316 مهر و موم آنها حفظ نشده است. در این سند برنارد به همان استنیمیر لتوویس ، احضار شده توسط مژیرگی ، بقیه پاچوف را با رضایت همسرش ، که نام او ذکر نشده است ، می فروشد و پسرانش آلبرت و یان. در وهله اول شاهدان برادر وی Ctibor از لیپنیس است ، که بدون شک با Ctibor از سند اول یکسان است. از جمله شاهدان میکول از پترووکی ، هرولد از هرولتیس و مایک از پیونیسه هستند. از سند مشخص است که خریدار از خانواده نشان رونویچ از نشان ملی بود.

این دو سند در بایگانی منطقه ای Opava ، شعبه Olomouc ، صندوق سرمایه Sofia ذخیره می شوند. روستاهای متعلق به این ملک مشخص نیست.

در سال 1320 ، برنارد شهرهای ژویچکو ، اورنیس ، بلا ، پردنی و زادنی آرنوشتوف ، هارتینکوف و ویسکا را با کونهوتا ، خواهر پادشاه ونسلاس دوم با کالاهای خود در بوهمی عوض کرد و آنها را به ترناوکا ضمیمه کرد. سپس آنها را به ژان لوکزامبورگ تحویل داد و آنها تهو و ورانوف را جایگزین آنها کرد.

بین سالهای 1323 و 1327 برنارد ، در ازای املاک تروناوکا ، املاک استرلکی و وثیقه املاک توواچف را به دست آورد. او از ترناوکا به قلعه استیلکی نقل مکان کرد و به همراه همسر دوم خود سابینا از کوریانی و پسرانش شروع به ساخت قلعه سیمبورک در نزدیکی کوریانی کرد.

ترناوکا توسط اربابان لیپا بهمراه موراواسکا توبووا به دست آمد ، که در سال 1327 این تعهد به خاطر آنهکا از بلانکهایم ، همسر ییندشیچ شلزنی از لیپا به توواف منتقل شد. پسران وی در سال 1349 ثروت عظیم این خانواده را تقسیم کردند.

در سال 1365 ، یان جیندچیچ ، برادر پادشاه چارلز چهارم ، هر دو حیاط منزل ، ترناوکا را به همراه جوویژک و موراواسکا تیبووا ، از ارباب لیپا ، برادر پادشاه چارلز چهارم ، هر یک به قیمت 8000 حریت نقره خریداری کرد. از این فروش برای اولین بار می آموزیم که کدام روستاها به ترناوکا تعلق داشته اند. اینها قلعه Čimburk با یک شهر کوچک در زیر قلعه ، شهر قدیمی (Stará Trnávka) ، پاکوف ، Lázy ، Mezihoří ، Petrůvka ، Rozstání ، Malíkov ، Radkov ، Gruna ، Žipotín ، Velký و Malý Bohdalov ، شهر Jevíčko با لوازم جانبی و Chornice بود.

پس از مرگ مارگراو جان جیندریچ ، این املاک به مارگراو جوشت رسید. در سال 1386 وی ابتدا املاك Moravska Trebova را متوقف كرد و به حامی خود هرالت از Kunstadt هدیه داد و از املاك Trunavka مزیهورژی ، Zhipotin ، Velki و مالی Bogdalov ، Malikov و Grun را اضافه كرد. رادکوف ، پتروکا با حیاط و آسیاب و سه نفر با آسیاب در استارا ترونکا ، او سلیک را از رادکوف متوقف کرد ، سپس یشک ، به نام هروشک از ژزد. به تدریج این مزرعه به Zdenek Kostka از Postupice و Ladislav از Boskovice منتقل شد.

این قیام در سال 1408 شکافت ، اما در سال 1446 مجدداً در حوالی ترناوکا ذکر شد. پاتزوف از سه قسمت تشکیل شده بود. روستاها ، قلعه های دارای حیاط و یک حیاط مجزا را به خود اختصاص دهید. در سال 1511 لادیسلاو از بوسکوویچه بیشتر پتسوف را به دست آورد و آن را به ملک خود ضمیمه کرد.

در سال 1612-1664 ، خانواده اشرافی Pivc از Hradčany و Klimštejn در یک حیاط خالی نشستند. در سال 1695 توسط شاهزاده لیختن اشتاین توسط آنتونین برنارد برابانت از Chobřany خریداری شد و در سال 1787 توسط لودویکوف بین شهرک نشینان تقسیم شد.

باقیمانده مانور از طرف خانواده اربابان سروتین از Josht به آقای Pročk Bouzovský از Wildenberg و سپس به Jindřich از valumvald متوقف شد.

در سال 1407 ترناوکا دخترش مارکتا را به ارث برد. شوهر او نشان ملی دوبش مزیرجی و پوپوویچ است. نشان او که در ماسه سنگ تراشیده شده است ، در مدرسه ما نگهداری می شود. پس از مرگ وی ، مانور از واشنگا به واسکا و بنس رسید. آنها وراثت را تقسیم کردند و ترناوکا توسط وانوک بدست آمد.

همسر او یوهانا ض ولاسیمی بود که با او در لازن ، وراژنه و روزستان مهریه نوشت. در سال 1465 پسرش اولدئیچ از بوسکوویسه مرگ استارا ترناوکا ، لازنی ، روزستانی ، پدنی آرنوشتوف و وراشنوی را به قیمت 170 سکه طلا اهدا کرد. او در سال 1491 زنگوله ای برای کلیسا داشت. او دو بار با كاترژینا از شوروی و الیشكا از ژانویس ازدواج كرد. پسران آنها وانک ، آرکلب ، یتریش ، بوهوش ، یاروسلاو و وچلاو خردسال املاک را به پسر عموهای خود در موراوسکا ترشبوا ، لادیسلاو بوسکوویتسکی تحویل دادند. این ملک شامل قلعه Cimburk ، شهر Trnávka ، Stará Trnávka ، Nová Ves (Lázy) ، روزستانی ، Bezděčí ، Unerázka ، Vrážné ، Přední و Zadní Arnoštov است. در سال 1547 پسرش Krzysztof املاک Trnawka و Boskowice را از Schniawnice به Shimon Eder فروخت.

قلعه ترناوکا شامل قلعه ترناوکا ، ترناوکا ، شهر قدیمی ترناوکا با یک اقامتگاه کلیسایی ، روزستانی ، نوا وس ، پدنی آرنوشتوف ، زادنی آرنوشتوف ، ورانچه ، بزدجی ، اونرازکا و مزیحو پت توسط تویکا بود. مشارکت دیگر در ثبت زمین از لورنس ادر از Šťavnice به Erazim Weyzinger از Weyzink فقط در سال 1575 نوشته شد ، زمانی که Prokop Podstatský از Prusinovice قبلاً در ترناوکا نشسته بود. در اینجا از اوایل سال 1568 ذکر شده است.

در طول نقل مکان به Weyzinger قلعه Trnávka ، شهر Trnávka ، روستای Staré Město منتقل شد ، به جز سه نفر با آسیاب ، Václav z Boskovice ، روستای Nová ، روستای Rostání ، روستای Bezděčí ، روستای Vrážné Arnoštov ، حیاط زیر قلعه ، با یک حیاط دوم متعلق به قلعه (چنین دور) ، با یک آبجوسازی ، با یک باغ هاپ ، با یک آسیاب در زیر قلعه. آبجوسازی که احتمالاً توسط Edera of Schniawnice تاسیس شده است ، برای اولین بار در اینجا ذکر شده است.

انتقال املاک به Podstatská z Prusinovice در پرونده های استانی ثبت نشده است ، اما پروکوپ قبل از سال 1568 به ارث می برد. در آن زمان (1552) ، شاید زودتر ، او از Kate heina z Prusinovice ، همسر واتیسلاو لوتسکی در ورانووا لوتا یا پسران آنها. ، Pěčíkov و آن را به حیاط منزل Trnávka پیوست.

دو زنگ برای کلیسای ترناوکا ریخته شده بود. یکی در سال 1570 ، که در طول جنگ جهانی دوم سرریز و مصادره شد و دیگری در سال 1571 ، که تا به امروز باقی مانده است. طبق ثبت زمین املاک ترناوکا ، که از سال 1548 پیروان قدیمی تر را دنبال می کرد ، پودستاتاتی وارد ملک جدیدی شد که در سال 1572 تاسیس شد ، تعهدات شغلی در املاک مربوط به شهر ترناوکا ، شهر قدیمی ، نوا وس ، پودنی آرنوشتوف ، زادنی آرنوشتوف ، روزستانی ، برای اولین بار از Unerázka ، Bezděčí ، Mezihoříčí ، Mezihoříčí ، Mezihoří ، Borová و چهار شهرک نشین در Plechtinec نام برده می شود که متعلق به Pííkov بودند و در محل حیاط غیر موجود خانه هایی ساختند.

این عمارت یادآور باغ ها و باغ های انگور است. پس از مرگ پروکوپ ، برادرش جیندچیچ به جای پسران خردسالش جان ماتیاش و پروکوپ املاک را اداره کرد. آنها این مانور را در سال 1589 به قیمت 36000 قطعه طلا به آدام ونیک از ونیک فروختند. قلعه تراناوکا ، شهر استارا و نوا ترونکا با یک کلیسای کلیسا ، با یک ضرابخانه ، که از زمان های بسیار قدیم در این شهر داده می شد ، روستای نوا ، روستای روستانی ، روستای مزیهورزی ، روستای پتروکا ، روستای پچیکوف و پلختینتس v. v. Vrážný v. Borová v. Přední Arnoštov v. Zadní Arnoštov .

واریز در اسلب های زمین فقط در سال 1600 انجام شد ، زیرا در ابتدا این خرید روی پوست ، بلکه روی کاغذ نوشته نشده بود ، که قوانین اجازه آن را نمی دهند.

املاک توسط وونیکی مجبور شد کارل لیختنشتاین را وادار کند ، با قراردادی که در 21 دسامبر 1622 نوشته شد ، فقط در سال 1629 وارد اسلبهای استان شود. ونیکی توسط برادران چک مجبور شد و مجبور به فروش شد. به این ترتیب آنها از مصادره اموال احتمالی جلوگیری می کنند. در آن زمان ، بیوه آدام وژنیک ، ماندالنا وژنیکووا ، متولد شیژانی ، با موافقت یتیمان واچلاو جیری ، آدام لادیسلاو و دختر لیدمیلا املاک را به قیمت 60 هزار قطعه طلا فروخت.

این املاک شامل قلعه ترناوکا ، نوا و استارا ترناوکا با یک خانه کلیسایی ، روستای نوا ، روستای روستانی ، روستای مزیهوشی ، روستای پتر دهکده ، پکوف و پلچتینک ، روستای اومیراسکا ، روستای بزدجی ، روستای ورانشنی زاد ، بوروودف زاد ، آبجو Převní Zad ، با یک حیاط شخم خورده در زیر قلعه Trnávka ، با یک حیاط جدید به نام Suchý Dvůr ، با یک حیاط در Rostání ، با یک حیاط در روستای Zadní Arnoštov. این املاک تا سال 1849 در مالکیت لیختن اشتاین باقی ماند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *