سایت خبری قاصدک

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

آنفولانزای مرغی در ناحیه Chrudim گسترش یافته است ، تمرکز در رونوف بالاتر از دوبراوا است

[ad_1]

پرورش دهنده خبر مرگ یک خروس و دو مرغ را از طریق دامپزشک خصوصی به اداره دامپزشکی ایالتی اعلام کرد. سایر قطعات موجود در مزرعه علائم بالینی معمولی عفونت آنفلوانزای مرغی را نشان می دهد. بنابراین ، طبق گفته Vorlíček ، بازرسان دامپزشکی بلافاصله تحقیق در مورد پرورش را آغاز کردند ، اقدامات مقدماتی را انجام دادند و قطعات مرده را برای بررسی به موسسه دامپزشکی دولتی پراگ فرستادند.

“تلفات تولید مثل همچنان ادامه دارد ، در مجموع پانزده مرغ طی امروز صبح کشته شدند. در ابتدا 46 مرغ و هشت پرنده آبزی در کشاورزی در مقیاس کوچک وجود داشت. آزمایشات آزمایشگاهی روی قطعات مرده امروز بعد از ظهر آنفلوانزای مرغی را در زیر گروه H5 تأیید کرد. گوشت مرغ گفت: “پرندگان پرورش یافته در مزرعه با اردکهای وحشی ساکن در رودخانه نزدیک در تماس بوده اند.”

مانند موارد قبلی ، یک منطقه حفاظت شده به طول سه کیلومتر و یک منطقه نظارت با شعاع ده کیلومتر در اطراف شیوع جدید تعریف خواهد شد. اقدامات دامپزشکی اضطراری در این مناطق اعلام خواهد شد. به گفته دامپزشکان ، به دلیل بخشی از اقدامات اضطراری دامپزشکی ، جابجایی طیور به مناطق و مناطق محدود خواهد شد و موجودی مرغداری ها انجام می شود.

به گفته وورلیژک ، اقدامات اصلی پیشگیرانه در برابر ورود بیماری ، مرغداری در ساختمانهای بسته و جلوگیری از تماس با پرندگان وحشی است. در مزارعي كه تهيه حصار امكان پذير نيست ، بايد اقداماتي انجام شود تا خطرات آلودگي آب ، خوراك و ضايعات حاصل از فضولات پرندگان وحشي به حداقل برسد ، مانند قرار دادن آب و خوراك زير تاج ، جلوگيري از جابجايي طيور در آب وحشي مناطق. پرنده ها. اقدام احتمالی دیگر ایجاد شبکه های paddocks و غیره است.

وورلیچک افزود: “هرگونه سوicion ظن در مورد شروع بیماری ، که افزایش تلفات طیور ، کاهش ناگهانی تخمگذار یا مصرف خوراک است ، باید به اداره دامپزشکی منطقه گزارش شود.”[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *